Рецензія на телесеріал “Бригада”

Зовсім недавно ми всі стежили за розвитком подій у телесеріалі “Бригада”. Сперечалися, не погоджуючись один з одним. Наші батьки гарчали: стрілянина, кров, розбирання – всі, як в обридлих бойовиках. Гарчали, але серій не пропускали. Дискусії в пресі в основному велися про те, чи припустимо створювати образ привабливих бандитів. Так, вони вбивають “поганих”, але адже діють без суду й наслідку, діють не за законом. Ми ж із друзями під час цих словесних баталій про “Бригаду” згадували не нинішніх американських бойовиків, а “Хрещеного

батька” і інші кращі голлівудські фільми про кінець всевладдя сицилійської мафії. Саме – про кінець. У них теж є симпатичні мафіозі-убивці, віддані дружинам, зворушливі у своєму відношенні кдетям.

Може, і в нас ця симпатична четвірка друзів-бандитів і всі ці привабливі “кроти”, “адвокати” і їм подібні символізують прощання з епохою свавілля й бандитизму? Може, щось змінилося в країні, а більше чуйні до змін люди мистецтва це помітили раніше нас?

Такі приклади є в класику. И. С. Тургенєв описав розпад дуже милих, затишних “дворянських гнізд” задовго до того, коли цей розпад

став явним. Чеховський ” Вишневий сад ” не сходить зі сцен усього миру. Письменник, по суті, прощається з епохою, символами якої були Раневская й Гаїв. Прощається, співчуваючи героям, симпатизуючи їм, розуміючи, що вони сходять із історичної сцени. І ми їм співчуваємо, і нам смутно й жаль їх, хоча образ їхнього життя, благополуччя, створене чужими руками, начебто б покладено засуджува_.

Може, то ж саме хотіли сказати нам творці серіалу “Бригада”?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Рецензія на телесеріал “Бригада”