“Правді в очі треба дивитися прямо”
В очі правді треба дивитися прямо, за правду треба говорити – спасибі! Хоча зазвичай за правду б’ють, в кращому випадку, ображаються. Всі її бачать, але говорити про неї не можна. Цікаво – чому? Чому вона так ранить? Адже всі з нею нерозривно живуть, а коли про це скажеш або напишеш, то відбувається найбільша віддача, саме сильне відторгнення, сама затята ненависть. Замість того, що б сказати – ти правий, тебе якщо не б’ють фізично, то морально стукнуть точно або банально образять, обізвуть.
Часом ти і не знаєш сам, що сказав правду,
А навіщо? Навіщо говорити, що і без того відоме? Навіщо? Я, наприклад, розумію, що можна, а що неможна – все розумію. Але це як бігти по
А сама то, сама то, чи люблю я правду???
Боже упаси! Боже упаси! За що її любити? Вона ж найнепріємніша особа, найзліша.
Але при цьому я розумію, що правду треба сприймати як належне, якою б вона неприємною не була. І треба навчитися дивитися правді в очі. Хоча поки що страшно, страшно дивитися в очі. Дуже страшно. А правді особливо. Тому що в очах правди ти можеш побачити себе справжнього, сьогоднішнього, не того, яким ти повинен бути до того як себе втратив.
Не дивитися в очі правді – це теж саме, що не дивитися на себе вранці в дзеркало. Ти втрачаєш себе самого, свій справжній образ, внутрішню гідність.
Я намагаюся усім говорити тільки правду. Але не часто. Чесно скажу, не часто. Я можу дивитися в очі і читати в очах, я вчуся сприймати правду. Адже у всіх вона різна і добрий друг може привести “свою” голу правду, і тільки дивлячись йому в очі, можна визначити: а чи правда це? Справжня вона чи ні, ти можеш дізнатися не по сильній відразі, а по очах, прочитавши в них щось приголомшливе, отримавши інформацію, яка пронизує все твоє єство. Правда – це як блискавка, несподівано і дуже боляче, а потім – гуркіт грому…