Повторення й узагальнення вивченого протягом року
УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 6 КЛАС
ІІ семестр
ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ
УРОК № 70
Тема. Повторення й узагальнення вивченого протягом року
Мета: повторити й узагальнити знання, отримані протягом року; розвивати образне й логічне мислення; формувати любов до читання художніх творів.
Обладнання: схеми, картки із завданнями. тип уроку: заключний урок.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності
Виразне читання вірша А. Жиляєва.
ДОМАШНЯЯ БИБЛИОТЕКА
В моей квартире собраны миры.
Они стоят на стеллажах и полках.
Они
Но быть открытыми желанья полны.
Я каждый мир с любовью обвожу
Мечтающим в него проникнуть взглядом,
И каждый раз вздыхаю, ухожу,
Завороженный милым книжным рядом.
И дни бегут, событиями полны,
Влекут меня по жизни за собой.
И снова не до тех мне, что на полках
Образовали неразрывный строй.
Мне стало стыдно обводить их взглядом,
Но я уверен – это до поры:
Настанет день – я ближе к книгам сяду,
И вот тогда – да здравствуют миры!
– Про які світи йдеться у поезії?
– Чи зробили ви свої відкриття нових цікавих книг
II. Робота у групах. Гра
1. Повторення термінів з теорії літератури
Дайте визначення:
– міфу;
– байки;
– алегорії;
– езопової мови;
– оповідання;
– комічного;
– роману;
– новели;
– притчі.
2. Складання схем за темами, що вивчалися в 6 класі
1). Міф і література.
2). Байка у світовій літературі.
3). Людина і моральне вдосконалення людини.
4). Людина в життєвих випробуваннях.
5). Людина та її світ.
Завдання: кожній групі потрібно намалювати схему, в центрі якої буде символ теми, а на променях – назви творів та імена авторів.
Наприклад:
Тема № 1. Міф і література
Символ – вогонь Прометея
Тема № 2. Байка у світовій літературі
Символ – ворона, що впустила сир
Тема № 3. Людина і моральне вдосконалення
Символ – різдвяний віночок
Тема № 4. Людина в життєвих випробуваннях
Символ – корабель
Тема № 5. Людина та її світ
Символ – планета Маленького принца
Презентація робіт, захист теми.
3. “Знайди батьківщину письменника”
Езоп | |
Лафонтен | |
Крилов | |
Чехов | Росія |
Діккенс | Франція |
Верн | США |
Дефо | Угорщина |
Петефі | Англія |
Лондон | Греція |
Бредбері | |
Стівенсон | |
Екзюпері |
4. “Відшукай четверте зайве” (герой твору)
1) Прометей, Зевс, Гефест, Афродіта.
2) Паньгу, Шу, Тефнут, Нун.
3) Очумєлов, Єлдирін, Марлі, Хрюкін.
4) Дік Сенд, місіс Уелдон, Геркулес, Біллі Бонс.
5) Джон Сілвер, Бен Ган, Джим Хокінс, Грігсбі.
5. “З якого твору ці рядки?”
– “Ти назавжди відповідальний за тих, кого приручив”. (“Маленький принц”)
– “Все довкола спало під місячним сяйвом. А на долоні в нього лежала Посмішка”. (“Посмішка”)
– “Я й досі прокидаюся від жаху, коли вві сні чую грізний гуркіт прибою біля його похмурих скель і пронизливий голос капітана Флінта, що, вигукує без кінця: “Піастри! Піастри!””. (“Острів скарбів”)
– “Вовкове терпіння було незмірне, однак таке саме незмірне було терпіння й у людини”. (“Жага до життя”)
– “Отак після подорожі, що тривала 74 дні, з її штилями, північно-західними й південно-західними вітрами, “Пілігрим” викинувся на берег і розбився об рифи”. (“П’ятнадцятирічний капітан”)
– “Непотрібний мотлох,- промовив я,- навіщо ти мені тепер? Всю цю купу золота я охоче віддав би за будь-який із цих дешевих ножів”. (“Робінзон Крузо”)
III. Підсумки гри
IV. Список літератури на літні канікули