Остап Вишня про роль гумору в житті суспільства

Творче кредо письменника-гумориста – “писати щось “веселе”. Проте у своєму щоденникові Остап Вишня занотовує: “Все життя гумористом! Господи! Збожеволіти можна від суму!” Чи не парадоксальні ці твердження? Ні, бо автор вишнівськнх усмішок підмітив природу сміху, що часто виростає з контрасту, зокрема веселого і сумного.

Така й творча натура гумориста: пильно підмічати в житті всі негаразди, вади, болі, пропускати їх крізь своє серце, а потім шукати дотепне, влучне слово, щоб дошкульно висміяти чи доброзичливо покепкувати

над ними. Завдання не нелегке.

Сам Остап Вишня щиро зізнається: “Ніколи не сміявся без любові до вас усіх, до сонця, до вітру, до зеленого листу!” Найвищий гонорар для гумориста – веселий блиск в очах народу.

У щоденнику “Думи мої. думи…” письменник стверджує, що основою праці літератора є талант і чесність. Чесність – значить правдивість, неможливість спекулятивних тем, оцінок, творчості за вказівкою зверху. “Л талант – це “крила Шевченка! Це – ніжність Лесі Українки! Це – мудрість Івана Франка! А взагалі талант – це народ!!!”

На сторінках щоденника Остап Вишня не

раз згадує народ – і з високим пафосом, і з ліричною нотою, і з тонкою іронією. В нього письменник учився, щедро черпаючи з криниці народного слова й гумору.

Проте сміятися треба вміти так, щоб не образити, не поранити людську душу, навіть коли говориш про найнепривабливіші речі. Остап Вишня вмів. Його сміх над вадами окремої людини був делікатний, а іронія й сатира явищ – ущипливі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Остап Вишня про роль гумору в житті суспільства