ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША А. КОСТЕЦЬКОГО “БУДЕ ДЕНЬ ВЕСЕЛИЙ”

Мета: узагальнити знання учнів; вдосконалювати навички читання; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

– У ставку гуськом стоять

Гусенята й гуска,

Гусенята плюскотять,

Гуска носом плюска.

Г. Бойко

2) Робота над чистомовкою.

Ра-ра-ра – розпочалася гра.

Ру-ру-ру – ми продовжуємо гру.

Ри-ри-ри – книжечку бери.

Ре-ре-ре – ми співаєм соль, мі, ре.

Рі-рі-рі

– на гілках снігурі.

2. Читання тексту “мрія збулася”

3. Пісня “Треба всім нам привітатись”

Треба всім нам привітатись:

– Добрий день.

Дружно весело сказати:

– Добрий день.

Приспів:

Вліво-вправо повернемось,

Туди-сюди усміхнемось.

– Добрий, добрий, добрий день!

Яке гарне у нас свято.

– Добрий день.

Як гостей у нас багато.

– Добрий день.

Всіх гостей ми привітаєм:

– Добрий день.

І здоров’я побажаєм.

– Добрий день.

III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 151)

1. Розповідь учителя

– Як приємно бачити усміхнене обличчя,

почути ласкаві, звернені до тебе слова. І тоді настрій стає піднесеним, веселим. Так само і людям приємно почути від вас лагідні, добрі слова. Всі ви їх знаєте. Давайте пригадаємо їх якомога більше. Це можуть бути слова вітання, пошани, подяки…

2. Опрацювання вірша А. Костецького “Буде день веселий”

1) Читання тексту вчителем.

– Кому адресований вірш?

2) Читання слів.

Прокинься встане

Привітайся ранок

Умийся навколо

Одягнися обов’язково

Усміхнися ласкавим

– Прочитайте двоскладові (трискладові) слова; слова з буквою о; слова з буквою “йот”; які закінчуються на – ся.

3) Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

– Який настрій викликає вірш? Чому?

– З якою силою голосу його треба проказувати?

4) Читання вірша учнями “ланцюжком”.

– Яка головна думка цього вірша?

5) Гра “Читає Незнайко”.

Ти прокинься рано-рано,

Лиш над містом сонце зійде (встане),

Привітайся з ластівками,

З кожним променем яскравим (ласкавим).

6) Робота за малюнком.

– Кого ви бачите на малюнку?

– Прочитайте речення, що відповідають малюнку.

3. Робота над прислів’ями

– Слова щирого вітання дорожчі за частування.

– Одне приємне слово – наче сад.

– Ввічливих і лагідних скрізь шанують.

4. Виконання завдань

– Ось ми й завершили навчання за Букварем. Перевіримо ваші знання!

– Скільки голосних звуків є в українській мові? (6) А скількома буквами вони позначаються? (10)

– Назвіть парні тверді і м’які приголосні. Який м’який приголосний не має парного твердого?

– Назвіть приголосні звуки, які бувають тільки твердими і не мають парних м’яких приголосних.

– Якими звуками і буквами відрізняється кожна пара слів між собою? (Полиця – палиця; голка – гілка; лук – лак)

– Спробуйте сім перетворити на сир, а сало перетворити на силу.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чого ви навчилися за Букварем?

– Подякуємо вашому першому підручнику за отримані знання!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША А. КОСТЕЦЬКОГО “БУДЕ ДЕНЬ ВЕСЕЛИЙ”