Образ Альманзора-патріота в “Альпухарсьній баладі” з поеми А. Міцкевича “Конрад Валленрод”

Поема польського поета-романтика XІX ст. Адама Міцкевича “Конрад Вал­ленрод” написана за часів боротьби за незшіежність Польщі. Адам Міцкевич був заарештований, засуджений та висланий у центральні губернії Росії зі своєї улю­бленої Вітчизни -■ Литви. Поет багато розмірковував над долею свого народу, тому і написав поему про Конрада Валленрода.

Конрад Валленрод – герой, який обрав шлях помсти тевтонському ордену за загибель свого народу. У поемі є вставні тексти, які герої вважають загадковими, не розуміють, дтя чого Конрад їх переповідає.

Такою

є “Альпухарська балада” – романтична розповідь про мусульманського короля Альманзора, проводиря маврів, яких за часів Реконкісти знищили іспан­ці у фортеці Гранада. Падають один за одним захисники фортеці, та Атьманзор, їхній король, тихенько затишає поле битви. Читачі гадають, що він перелякався і втік, кинувши свій народ напризволяще. Та Альманзор знову з’являється, удаю­чи, що хоче миру, і визнає богів і пророків іспанців. На знак пошани він обіймає і цілує кожного зі своїх ворогів… і падає у конвульсіях. На своїх вустах і у своїх обіймах він приніс смерть ворогам – чуму,
від якої ніхто з них не втече.

Героїчний вчинок Альманзора для Адама Міцкевича є зразком любові до Бать­ківщини, уроком ставлення до ворога: краще смерть, ніж рабство і життя у неволі. Та для лицарів, що оточують Конрада Ватленрода, поведінка великого магістра

Тевтонського ордену є загадкою, не один із них запитує: “Що означає альпухар – ська балада?” У поемі ця балада є ключем до поведінки головного героя: він пле­кає у своїй душі помсту ворогам за поневолення свого народу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Образ Альманзора-патріота в “Альпухарсьній баладі” з поеми А. Міцкевича “Конрад Валленрод”