“Наташа Ростова – один із центральних образів роману “Війна і мир”

За своїм літературним значенням, та й за своїм розміром роман Льва Толстого “Війна і мир” містить велику кількість історій героїв з їх неповторними характерами, особливостями і деталями. Одним з найбільш цікавих образів володіє Наташа Ростова, з ряду причин її можна називати навіть центральним образом роману.

Автор роману описує тривалий, п’ятнадцятирічний період життя Наташі Ростової. Спочатку свого оповідання він зображує її непривабливим тринадцятирічним дівчиськом. Водночас вже тоді була видна особлива жвавість і харизма

дівчини. Вона описується як людина, яка концентрує в собі все російське – поведінку, звички, чуттєвість. З ходом історії роману у всіх його героїв виникала велика кількість проблем, винятком з цього сумного правила не була і Наташа Ростова. Дівчина зіткнулася одночасно з матеріальними, побутовими та іншими проблемами. Але, як не дивно, вона не зламалася, переносячи всі тягарі тогочасного життя спокійно і з великою впевненістю. Наташа була вірна своїм близьким і своїй справі, зокрема, вона відчувала свою відповідальність перед Андрієм Болконським і тому доглядала за ним аж до його кончини. Лише після цього
і після закінчення війни настав час для її істотної зміни. З людини, яка боролася за загальне благо, вона перетворилася на прекрасну охоронницю домашнього вогнища. Вийшовши заміж за першого свого першого по-справжньому коханого чоловіка, П’єра Безухова, вона народила йому багато дітей і навіть зовні дуже сильно змінилася. При цьому всі ці метаморфози жінки виглядали непідробно гармонійно і послідовно, Наташа виглядала дійсно природною людиною, яка ніби духом відчуває, як саме необхідно поводитися.

Також варто зауважити, що однією з причин, чому Наташу Ростову можна вважати центральним образом роману “Війна і мир”, є те, що вона втілювала собою все російське, а роман в той же час багато в чому і був присвячений історії російських людей, їх життям і їх поведінці. Вона вчилася за кордоном, але вже з дитинства показувала себе, як справжня російська жінка, вона продовжила залишатися настільки ж еталонною і протягом усього залишку роману.

Образ Наташі Ростової – один з центральних образів Льва Толстого “Війна і мир”. Це відчувається як при аналізі змісту роману, так і при та аналізі того, як багато відведено в романі автором саме їй. Її історія – одна з найтриваліших і найбільш насичених в романі, автор приділяє їй велику увагу і дійсно ставить її в самий центр свого роману.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Наташа Ростова – один із центральних образів роману “Війна і мир”