Найвищі життєві цінності в творчості Осипа Турянського

Майбутній письменник народився в с. Оглядів Радехівського району на Львівщині в селянській сім’ї. Був найстаршим серед восьми дітей. За допомогою сільського вчителя вступив до Львівської української гімназії, потім закінчив філософський факультет Віденського університету.

Письменник воював від час першої світової війни, зазнав жахів полону, тому його твори, пропущені крізь власне серце, набувають великої значущості в скарбниці української прози.

У творчості Турянського зображено загострене суб’єктивне світобачення через

призму переживань та емоцій автора в екстремальній ситуації. Письменник засуджує потворні явища життя, жорстокість війн і кровопролить. Безумовно, світ далекий від досконалості, де “слабший мусить померти, аби сильніший вижив”.

Осип Турянський порушує багато проблем у своїх творах: держава й людина; війна й людина; війна й політичні амбіції верхівки; влада грошей; збереження духовності й моральних цінностей, та основною через всю творчість проходить ідея протесту проти війни: “Хай би боги, царі і всі можновладці, що кинули людство у прірву світової війни, перейшли оце пекло мук, у якому люди караються!”

Можливо, тоді все на світі стало б інакшим, добрішим: “Тоді боги стали б людьми, а люди братами”.

Через сльози і терпіння
Шлях веде до просвітління:
Хто боровся, скутий тьмою,
Тому сонце – мрія мрій.

Найвищими життєвими цінностями в творчості письменника є людяність та порядність, він вчить нас, що людина здатна на все, якщо її загнати у відповідне становище без можливості вибору.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Найвищі життєві цінності в творчості Осипа Турянського

Categories: Твори на задані теми

Links