Відповіді до теми: твори Богдана-Ігора Антонича та Осипа Турянського

1. Які основні віхи в житті Богдана-Ігора Антонича?

Богдан-Ігор Антоннч народився 1909 року на Лемківщині в родині греко – католицького священика. Навчався в гуманітарній гімназії – єдиній на Лемків­щині, де вчили також і українську мову. У 1928 році став студентом філософ­ського факультету Львівського університету. Впродовж п’яти років навчання вів активне життя в політичних і громадських організаціях Західної України. Після навчання займався виключно літературною діяльністю. Помер і 937 року на 28 році життя, похований у Львові на

Янівському цвинтарі.

2. Який внесок в українську літературу зробив Богдан-Ігор Антонич?

Богдан-Ігор Антонич – український поет, прозаїк, перекладач, літературозна­вець. Справив значний вплив на українську поезію. У його творчості – філософ­ська і релігійна лірика з використанням космічних мотивів, лемківського фолькло­ру. Деякі, філософські твори написані під впливом Омара Хайяма. Волта Вітмена. .?, Як склалося творче сходження Богдана-Ігора Антонича?

Перший вірш Антонича був опублікований 1931 року у пластовому журналі “Вогні”. Потім поет друкувався у різних періодичних виданнях, вів літературну

хроніку в часописі “Дажбог”, склав лібрето до опери “Довбуш”. Серед поетичних творів: збірки поезій “Привітання життя” (1931 р.), “Велика гармонія” (повністю збірка надрукована в 1967 р.), “Три перстені” (1934 р.), “Книга Лева” (1936 р.) “Зелена євангелія” (посмертне видання 1938 р.). Серед прозових творів – “Ми другому березі” (незакінчений роман), “Політик” (сатиричний гротеск), “Три мандоліни” (новела), окремі твори у фрагментах.

Відзначився Антонич і як перекладач. Завдяки йому побачили світ україн ською мовою твори Ашіля Мільєна, Владислава Белзи, Густава Фальке, Райнери Марії Рільке.

До творчого спадку письменника ввійшли і літературно-критичні статті “Ми ціональне мистецтво”, “Між змістом і формою”, “Становище поета”, “Як розумі ти поезію”.

4. Розкажіть про життєвий шлях Осипа Турянського.

Осип Турянський народився 1880 року в багатодітній родині на Львівщині Батьки дали добру освіту своєму найстаршому синові. Спочатку Осип навчався у Львівській українській гімназії, потім закінчив філософський факультет Відеи ського університету. Там захистив докторську дисертацію. З 1910 року викладав українську мову і літературу в Перемишлянській гімназії. 1914 року був мобілі зований до австрійської армії. Воював на сербо-австрійському фронті, потрапим у полон і перебував у таборі на італійському острові Ельба. Пережите в серб ському полоні відтворив у повісті-поемі “Поза межами болю”. Після повернеп ня з Італії до Австрії викладав право у Віденському університеті, потім працював у Галичині, займався видавничою та педагогічною діяльністю. Помер 1933 року у Львові.

5. Які твори Осина Турянського ви знаєте?

Найвідоміший твір – антивоєнна психологічна повість-поема часів Першої світової війни “За межами болю” (1917-1921 рр.), повісті “Дума пралісу” (1922 р.), “Син землі” (1933 р.), збірка оповідань “Боротьба за великість”, комедія “Раби” (1927 р.), літературно-критичні нариси.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Відповіді до теми: твори Богдана-Ігора Антонича та Осипа Турянського

Categories: Шкільні твори

Links