Найпопулярніші напої

Один із надзвичайно популярних не лише в нас, а й на всій земній кулі напоїв – кава. А на чому ростуть кавові зерна? Невже вони отакими коричневими сухими бобами й висипаються з якогось кавового стручка? Ні, уявіть собі. Це невеличке вічнозелене дерево або великий кущ, який весною зацвітає красивими квітами, схожими на жасмин і такими ж пахучими, а потім укривається червоними або синювато-чорними плодами, схожими на вишні й майже такими ж смачними. А де ж ті кавові зерна, які ми знаємо? Щоб їх добути, треба, виявляється, проробити величезну роботу:

спочатку плоди треба висушити й обдерти з них засохлу м’якіть, потім знову сушити, після цього обдирати рогову оболонку; зернятка, що були в ній, треба полірувати, сортувати за розміром, обсмажувати.

Серед заморських напоїв, що прижилися в нас, слід ще назвати какао. Звідки воно? Іспанці, припливши до Мексики, побачили, що місцеві жителі варять напій із насіння дерева і що цей напій дуже приємний на смак. Повертаючись на батьківщину, іспанці взяли з собою боби цієї рослини і почали знайомитися’ з ними ближче. Виявилося, що, крім приємного смаку, у цього напою є ще й інші, значно важливіші властивості: він зміцнює

й швидко відновлює сили людини. Цей напій, який у ацтеків звався “чоколатль”, у європейців дістав ім’я “какао” від назви дерева, а шоколадом назвали інший – надзвичайно популярний сьогодні на всій земній кулі виріб із бобів дерева, який, на відміну від напою, можна взяти з собою куди завгодно – у далекий похід, в експедйцію, в польоти, на полюс і в космос. До нас слово “шоколад” прийшло через німецьку мову. (За А. Коваль) .


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Найпопулярніші напої

Categories: Твори з української літератури

Links