“Міжнародні та міжконфесійні конфлікти в Україні та шляхи їх розв’язання”

Життя неможливо уявити без існування конфліктів. Людина влаштована таким чином, що вона постійно конфліктує з багатьма з тих, хто її оточує, після чого конфлікти необхідно якимось чином вирішувати. Конфліктність лежить в суті людини, вона притаманна більшості людей, але існують певні ситуації, коли виникнення конфлікту є більш ймовірним.

Як відомо, існують різні соціальні групи людей зі своїми особливими вимогами та уподобаннями. У деяких випадках поділ на соціальні групи не є строгим, в інших випадках такий поділ суворий і проводить велику

межу між людьми. Варто зауважити, що, як правило, сильніше всього відрізняються ті люди, які належать до різних народів або до різних релігій. У цьому вкрай мало дивного, бо саме належність до народу або релігії покладає найбільші зобов’язання на людину, приводячи до збільшення її внутрішнього боргу і готовності відчайдушно захищати близькі йому позиції. Ареною таких конфліктів є практично кожна країна сучасного світу, не є винятком і Україна.

Існують певні особливості, які стосуються вирішення міжнародних і міжрелігійних конфліктів на території сучасної України. Варто зауважити, що до останнього

часу особливих чи суттєвих конфліктів відносно цих сфер життя в Україні не спостерігається. Як відомо, в українському законодавстві закріплено рівність людей, незалежно від їх приналежності до певного народу або релігії. Цей принцип рівності знаходить своє відображення не тільки в законах, але і в суспільному житті звичайних українців. Ніяких фактичних утисків чи обмежень для представників не титульного народу чи інших релігій в Україні не було. Певні конфлікти, звичайно, виникали, але вони не носили масового характеру, швидше, в їх основі лежали побутові питання близького співжиття тих чи інших народів.

Втім, останнім часом, з початку збройного конфлікту з представниками Російської Федерації, можна сказати, що про існування конфлікту з російським народом. І цей конфлікт необхідно вирішувати. Думається, що, незважаючи на напруженість сьогоднішніх відносин, конфлікт такого роду необхідно вирішувати виключно мирним шляхом. Важливість вирішення конфлікту мирним шляхом зумовлена тим, що російський та український народ є надзвичайно близькими, фактично пов’язаними і повний розрив відносин уявити собі практично неможливо. Що стосується інших конфліктних сфер, то і там можна використовувати принцип превалювання мирного врегулювання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Міжнародні та міжконфесійні конфлікти в Україні та шляхи їх розв’язання”