Міркуючи над сторінками роману “Майстер і Маргарита”
Михайло Булгаков – знаменитий російський письменник, що створив багато добутків, цікаві й донині. Ця дивна людина, на жаль, умер в 1940 році, залишивши на письмовому столі роман, що складав Дванадцять років і якому призначене було побачити світло тільки через дочти тридцять років. Він називався ” Майстер і Маргарита “. У цьому добутку ми можемо бачити роман у романі, тому що дія розвивається у двох тимчасових площинах: тридцяті роки в Москві й пришестя Ісуса Христа Виерусалим.
У першої головними героями є: Маргарита – дружина високопоставленого
Майстер, що реально вгадав хід подій цієї сумної історії, написав роман і був посаджений у божевільний будинок. Тут з’являється Воланд, наводить метушню в Москві, звільняє Майстра. Потім Сатана повідомляє йому, що його добуток прочитаний Иешуа. Воланд відправляє Майстра з Маргаритою на вічний спокій. А герой роману – Понтій Пілат був прощений і “пішов у безодню, пішов назавжди”, розмовляючи з Иешуа”.
За словами одного критика, “у цьому романі діють і Христос, і диявол, і шахраї й обивателі. Книга нагадує льодохід, коли крижини різні по розмірі й кольору пливуть, тіснячись, переміняючи один одного, на одній з них жмут сіна, на іншій собача будка, на третій вивернутий із землі могильний хрест”. Усе тут є – і смерть на хресті Христа, і фантастичний бал у Сатани, переполох, улаштований звитої Воланда в московському письменницькому ресторані
Велике й низьке, трагічне й смішне. Цей добуток пов’язане з Біблією, тому що тут письменник міркує над тим, що хвилює нас завжди, хвилює всіх людей. У нашім випадку – “існування Бога й диявола, і коли їх ні, те хто ж керує життям людської й всім взагалі розпорядком на землі?”.
Дотепер роман “Майстер і Маргарита” залишається для нас загадкою, своєрідним трактуванням питань буття, смерті й загробному життю, а для деяких та любов, що там описана, стала мрією