Міркування: Де шукати гриби?
Де шукати гриби? Знаючи, що багато хто з них не можуть існувати без певних дерев, як і дерева без грибів, неважко передбачити видовий склад грибів у тім або іншому лісі
У дубових лісах ростуть: білий гриб, молочар^-молочарів-молочники-хрящі-молочарі, сироїжки, лисички, опеньки, дубовик, синець, подвишень, ежовики, волнушки, моховики, гриб-баран, зморшки, мухомори…
У соснових лісах – білий гриб, рижики, маслюки, сироїжки, моховики, польський гриб, пісочник, рядовки, часничники, лисички, зморшки, мухомори…
У березових – білий гриб,
У ялинових лісах – білий гриб, рижик, красноголовець, молочар^-молочарів-молочники-хрящі-молочарі, сироїжки, парасолька^-парасольки-гриби-парасольки, маслюки, моховики, лисички, зморшки, мухомори…
В осикових – красноголовець, хрящі-молочники, лисички, ежовики, моховики, зморшки, глива, опеньки, мухомори…
Помітимо, прихильність грибів до того або іншого дерева знайшла відображення в їхніх назвах: красноголовець, підберезник, дубовик, боровик, подвишень…
Ростуть
Багаторічні спостереження підтверджують певна сталість грибного календаря. Перший урожай білих грибів дозріває вже в другій половині травня. Через тиждень гриби пропадають. Другий урожай білих грибів з’являється тижня на два наприкінці червні. У цей період їх дуже швидко ушкоджують личинки комах. Третій період плодоносіння грибів буває в липні. Він триваліше й продуктивніше.
Сама ж урожайна грибна пора – вересень^-вересень-серпень-вересень. У цей період гриби висипаються густо, часто, зростаючись. Пам’ятаю, як кілька років тому, газети повідомляли про знайдений “букеті” з 17 білих грибів!
Про появу грибів свідчать окремі фази розвитку інших рослин
Цвіте осика – з’являються зморшки. З осики летить пух – шукайте під ним красноголовці
Колоситься жито – пішли білі гриби – Колосовки, підберезники
Цвіте липа – час появи білих грибів. У жнива знову з’являються підберезники
Овес у восковій зрілості – пішли осінні опеньки
Мухомори випереджають появу білих грибів. Через кілька днів після волнушек з’являються рижики.
Перебуваючи в лісі, не робіть того, чого не роблять у гостях. Завжди помнете, що гриби, як і інші корисні рослини, необхідно охороняти, берегти для прийдешніх поколінь українців. Намагайтеся не ушкоджувати грибницю
Не беріть перезрілі гриби, залишіть їх на місці – вітер розвіє суперечки, які дадуть життя новим грибам
Не розпушуйте й не розкидайте лісову підстилку й мохи навколо знайденого гриба – інакше ви зруйнуєте ніжну грибницю
Не зривайте гриби “з коренем”, а зрізуйте їхнім ножем – при цьому грибниця ушкоджується менше.
Не збивайте на своєму шляху “поганки”, адже вони, як і інші гриби, відіграють важливу роль у житті лісу. У лісі немає нічого зайвого, крім того, що приносить туди людина. Навіть отруйні мухомори корисні: вони пожвавлюють і прикрашають ліс, ними лікуються й люди, і звірі. Помнете, щоб відновити зруйноване за один день, потрібно ціле століття. Отже, робимо всі, щоб природа нашої батьківщини вічно залишалася багатої й прекрасної