“Чи потрібно людині шукати відповідь на питання про доцільність підкорення природи й володарювання над нею?”

Питання про взаємодію між природою і людиною є досить складним і неоднозначним, а тому воно заслуговує самого ретельного розгляду і аналізу. Від правильного вирішення цього питання залежить все майбутнє людства, і це аж ніяк не перебільшення. У відносинах і взаємодіях з навколишньою природою людина зобов’язана бути обережною і акуратною, адже допущення будь-яких помилок може спричинити за собою надзвичайно серйозні наслідки.

Спочатку чоловік дивився на природу як на абсолютно непідвладну стихію. Люди поклонялися різним природним

явищем, шукали в них відповіді на філософські питання свого буття. І це цілком можна зрозуміти, адже на зорі існування людства люди розуміли природу зовсім не так добре, як їм би того хотілося. Але поступово, у міру розвитку людства, людина починала по-новому дивитися на природу. Ми вивчили природу, і сьогодні вже вкрай мало людей перед нею схиляються. Людство знає, чому відбуваються ті чи інші природні явища. Ми вже недалеко від того часу, коли на певні природні явища людина зможе чинити свій ефективний вплив. Якщо порівнювати з минулими часами, людина суттєво наблизилася до того, щоб повністю підкорити природу.
І нехай для реалізації цієї мети ще належить зробити якісь дії, людина впевнена, що керувати природою – це правильно, а прагнення до панування над нею є істинним шляхом.

Але чи дійсно підкорення та панування над природою є раціональним і правильним? Відповідь на це питання далеко неоднозначне. З одного боку, незважаючи на виникнення різних природних катаклізмів і проблем, людина в недостатній мірі перелякана і не збирається згортати свої плани підкорення природи. З іншого боку, чи справді людство може передбачити наслідки того впливу, який чиниться на природу? Не думаю. Цілком можна припустити, що колись природа не витримає, людина порушить щось важливе в ній, і вона знищить все людство. Чи встигне людство повністю опанувати і підпорядкувати собі природу? Або ж на шляху до цього людину чекає велике розчарування, яке поставить хрест на продовженні життя людини на Землі? Питання це відкрито, дати відповідь на нього досить складно. Втім, як би там не було, я глибоко переконаний, що у своєму прагненні підкорити і опанувати природу нам необхідно бути вкрай обережними і стриманими, адже ми знаємо далеко не все відносно можливостей природи дати нам адекватну відповідь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Чи потрібно людині шукати відповідь на питання про доцільність підкорення природи й володарювання над нею?”