“Література і історія. Пов’язані вони між собою та чому?”
Незважаючи на те, що в середні століття, аж до рубежу XIX – XX віків, література в основному служила інтересам панівних класів, у своїх творах все-таки змогла відбити загальнонародні інтереси та реальний стан суспільного і політичного життя українського народу. Найбагатше джерело української народної творчості сприяло своїми темами розвитку художньої літератури, збагатило її своїми художніми прийомами, ідеями і темами, прищепило їй риси самобутності, народності і своєрідності.
Розвиток середньовічної та сучасної української літератури
Зображуючи в своїх творах історичні події, українські письменники прагнули їх осмислити і завжди зробити висновки, які мали б виховне і повчальне значення. Кращі твори української
Кращі твори української літератури відзначаються народної духовністю, вмінням авторів вловлювати в житті теми і проблеми, що відповідали інтересам народу. Як правило, все це виражалося у зрозумілій і доступній художній формі, але при цьому зберігалася літературна мова, що розвивалася на основі загальнонародної мови.
Українська література з початку свого існування і протягом багатьох століть свого розвитку накопичила величезну кількість видатних творів найрізноманітніших жанрів, які передала наступним покоління, що донесли їх до нашого часу.
Чудові риси творів української літератури, серед яких самобутність, народність, патріотизм, прагнення до правдивого зображення життя української людини, громадська спрямованість, тісний зв’язок з усною творчістю та багато іншого – стали славною традицією української літератури і зразком для письменників наступних поколінь. У більшості цих творів добре видно нерозривний зв’язок літератури з життям українського народу та історією нашої рідної землі.