Лазарук Віктор
Віктор Антонович Лазарук народився 3 листопада 1933 року в с. Дубова Ковельського району в родині землероба і музиканта.
Після закінчення філологічного факультет Львівського університету ім. І. Франка, працював у редакції журналу “Жовтень”, в обласній організації Товариства охорони пам’ятників історії та культури, у луцькому Будинку природи. Нині – провідний редактор редакційно-видавничого відділу Волинського держуніверситету ім. Лесі Українки “Вежа”. Делегат установчого з’їзду народного руху України (1989), на якому
Автор книг “Синь озерна” (1963), “Музика верховіть” (1966), “Шацькі озера” (1975) , “Сині очі Волині” (1979), “Озерний дзвін” (1982), “Глаголи Землі” (1987), “Літораль” (1990), “Вікна” (1995), “Світязь” (2001).
Ще в дитинстві Віктор Лазарук захоплювався поезією, любив слово. Творчість цього письменника, справді, перейнята любов’ю до чистого повітря, незайманого лісу, до незабруднених озерних плес і неляканих пташиних співів, словом, до жаданого,
З віршів автора “Озерного дзвону” постають вони яскраво, свіжо, особливо. Якщо в інших поетів тема захисту природи, як правило, периферійна, залежить від соціального за характером морально-ідейного ядра, то у Віктора Лазарука вона – центр його поетичної істоти. Рідна Ковельщина, мати Волинь надає йому не тільки жаги життя, а й глибокої і щирої ліричності.
Два цікавих краєзнавчих нариси “Сині очі Волині” і “Шацькі озера” свідчать про поетичний хист автора. В його поезії ми не відчуваємо “краєзнавчої” замкнутості: маючи волинські та поліські пейзажі, він ставить питання ширші і завжди вміє знаходити зв’язки між своїми і загальнолюдськими сучасними боліннями. В поезії Віктора Лазарука природа виступає як безборонна й довірлива дитина, яку легко обдурити, перемогти, збезчестити.
Можна сказати, що на Волині і навіть в Україні немає такого письменника, який би так болісно переживав за природу рідного Полісся. Скільки перепадало опальному авторові за його питання, які ніяк не хотіли вписуватися в рішення пленумів і авторитетних заяв чинів. Удари під він видихував не один рік.
Своєю творчістю поет, прозаїк пробуджував щемкий біль і тугу за тим, що вже ніколи не повернеться у лоно рідної природи. То – вічний біль.