(КР) Контрольна робота за творами Л. Толстого та А. Чехова
УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 10 КЛАС
ІI семестр
1. ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ
ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ
УРОК № 41
Тема. (КР) Контрольна робота за творами Л. Толстого та А. Чехова
Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, логічне, образне мислення, уміння характеризувати героїв, висловлювати свої думки; виховувати високі моральні якості характеру.
Оснащення: тестові завдання (2 варіанти).
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
ХІД УРОКУ
І.
II. Оголошення теми, мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності
III. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
Варіант І
Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. Кіті Щербицька відмовила першого разу Левіну через те, що:
А) Левін був недостатньо багатим;
Б) їй здавалося, що вона закохана у Вронського;
В) вона не хотіла їхати в село;
Г) Левін був, на її думку, некрасивим.
2. Анна зізналась Кареніну у зраді:
А)
Б) коли її вагітність стала помітною;
В) коли Вронський став наполягати на цьому;
Г) коли Каренін прямо спитав її про це.
3. Вронський пожертвував заради Анни:
А) своїм багатством;
Б) вигідним одруженням;
В) кар’єрою;
Г) пристрастю до коней.
4. Продовжте речення: “Образ-символ бурі, заметілі у романі Л. Толстого “Анна Кареніна” означає…”
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Схарактеризуйте образ Анни Кареніної в усій її психологічній глибині та переконливості.
2. Розкажіть про “толстовство” як практичне філософсько-релігійне вчення.
Високий рівень (максимально – 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Зробіть невелике дослідження “дрібниць людського життя” через підтекст та художню деталь в оповіданні А. Чехова “Скрипка Ротшильда”.
2. Спираючись на логіку характеру героя та історичні умови, продовжте історію Левіна (за романом Л. Толстого “Анна Кареніна”). (Усього – 12 балів)
Варіант ІІ
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. Як змінилося ставлення Кіті Вербицької до Анни Кареніної на балу?
А) Вона полюбила Анну ще більше;
Б) Кіті перестала її помічати;
В) вона відчула в Анні суперницю;
Г) Кіті розсердилася й висловила свою образу Анні.
2. Анна прагнула швидше повернутися з Італії до Росії, тому що:
А) їй не підійшов італійський клімат;
Б) сумувала за сином;
В) їй заважав мовний бар’єр;
Г) у Вронського з’явилося багато італійських прихильниць.
3. Як світське товариство поставилося до Анни й коли це найбільше виявилося?
А) Відкинуло; одна дама привселюдно образила її в театрі;
Б) байдуже; романи, подружні зради та інтриги були звичними у вищому світі;
В) Анну ганьбили на кожному кроці, писали про неї в газетах;
Г) жінки захоплювалися Анною, яка полонила такого красеня, як Вронський.
4. Продовжте речення: “Образ-символ залізниці в романі Л. Толстого “Анна Кареніна” означає…”
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Схарактеризуйте образ Левіна (за романом Л. Толстого “Анна Кареніна”); розкрийте його автобіографічність.
2. Визначте риси реалізму у творчості Л. Толстого.
Високий рівень (4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Розкрийте сенс змалювання “футлярного життя” в оповіданні А. Чехова “Людина у футлярі”.
2. Спираючись на логіку характеру та історичні умови, продовжте історію одного з героїв роману Л. Толстого “Анна Кареніна” – Анни (якщо б вона не загинула), Стіви Облонського, Вронського, Кареніна чи інших.
(Усього – 12 балів)
IV. Підбиття підсумків уроку