“Моє ставлення до Анни Кареніної із роману Льва Толстого”

Анна Кареніна – головна героїня однойменного роману Льва Миколайовича Толстого. Образ Анни Кареніної виключно трагічний. Будучи сильною і красивою жінкою, Анна Кареніна зіткнулася з непереборними для себе проблемами, що й привело її до настільки трагічного кінця. У той же час її образ не позбавлений суперечливості, тому ставлення до неї ніяк не може бути однозначним.

Першим відчуттям, яке викликає у мене головна героїня роману Льва Толстого, є жалість. Ця прекрасна жінка була змушена поплатитися власним життям за прекрасне почуття

любові, яке випробувати може зовсім не кожен. Вона була одружена, але сімейне життя стала занадто рутинним і нецікавим для неї, тому так чи інакше в Анні Кареніній народилося ніжне почуття до іншого чоловіка. Вона розуміла, що її може засудити суспільство та її діючий чоловік, але хіба може щось з собою вдіяти по-справжньому закохана жінка? Анна Кареніна ніяк не могла відмовитися від кохання, воно наповнило все життя жінки і зробило її своїм заручником. Ще страшніше те, який вихід залишився головній героїні – їй нічого не залишалося, окрім як накласти на себе руки. Усвідомлена нею неможливість бути щасливою
в любові змусила її звинувачувати саму себе і вибрати трагічний шлях самогубства. Саме тому, перш за все, Анна Кареніна викликає у мене жалість.

У той же час варто розуміти, в який час жила ця жінка. У сучасному світі немає нічого дивного в тому, що люди розлучаються, змінюють свою пару і живуть щасливо таким чином. Але в часи життя Анни Кареніної така поведінка ніяк не могло бути виправдана. Заміжня жінка була зобов’язана зберігати вірність своєму чоловікові, особливо якщо вони разом вже довгий час і мають дітей. Я думаю, що в якійсь мірі можна говорити, що Анна Кареніна дозволила собі полюбити іншого чоловіка. Вона повинна була б більшою мірою себе обмежувати, боротися зі своїми бажаннями, адже на ній лежала подружня відповідальність, порушення якої загрожувало би великим суспільним осудом.

Як це часто буває в великих романах про великі події, головних героїв не можна назвати однозначними. Те ж стосується і Анни Кареніної в романі Льва Толстого. Ця жінка викликає і повагу, і жалість одночасно. Водночас кожна людина має відповідати за свої почуття і вчинки. Звичайно, навряд чи такою відповідальністю мала бути смерть, але все ж Анна Кареніна сама завела себе в такі складні обставини, і суїцид здавався їй єдиним виходом.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

“Моє ставлення до Анни Кареніної із роману Льва Толстого”