Коротка характеристика добутку Недоук Фонвізіна Д. И

Це перша соціально-політична комедія на російській сцені. У комедії сполучаються яскраві й правдиві сцени з життя помісного дворянства й жагуча проповідь просвітительських ідей про обов’язки уряду, “прямого, чесного” громадянина. Органічно з’єднуючи осміяння з викриттям, Фонвізін зумів в окремому випадку з життєвого укладу поміщиків провінційної Русі розглянути величезне соціальне зло й засудити з іронією, сміхом, сарказмом “лихої вдачі гідні плоди”. Хоча в основі сюжету лежить любовний конфлікт, прагнення героїв женитися

на багатій спадкоємиці, все-таки основний конфлікт комедії набагато глибше. Він укладений у виступі просвітителів проти несправедливих поміщиків, проти деспотизму Катерини ІІ з її “неисцельно хворим” державним апаратом. Інша проблема комедії – щире й помилкове виховання Простакови жалують грошей на теперішніх учителів, тому наймають для свого сина колишніх кучерів, напівутвореного дячка й відставного солдата.

Митрофанушка не бажає вчитися, а батьки його й не змушують. Вони самі нічого не знають і вважають, що утворення шкодить. Але заключний висновок Стародума: “От лихої вдачі гідні плоди”

– змушує зрозуміти, що справа не тільки в дурному вихованні. вплив, Що Розтліває, кріпосництва поширюється як на народ, так і на дворянство Рабство селян розбещує поміщиків духовно, вони втрачають людський вигляд. У комедії поставлені питання неухильного виконання “посади” кожним громадянином, питання сімейних відносин.

Основні проблеми: кріпосне право, виховання й форми державної влади – дані в їхньому нерозривному зв’язку й взаємній обумовленості


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Коротка характеристика добутку Недоук Фонвізіна Д. И