“Кайдешева сiм’я – 120 рокiв потому”

Всі ми прекрасно знаємо один з найбільш видатних творів української літератури авторства Івана Нечуй-Левицького під назвою “Кайдашева сім’я”. У ньому описані перипетії і велика кількість цікавих подій з життя однієї родини. Незважаючи на те, що з часів цієї повісті минуло вже багато часу, цікаво подумати про те, а чи можливе щось подібне в даний час. Саме це я і хотів би розглянути в цьому творі.

Відомо, що в творі “Кайдашева сім’я” відносини між членами цієї родини були дуже напружені. Пов’язано це, перш за все, з певним

конфліктом поколінь, що існував тоді. Крім того, звичайно, слід відзначити складність характерів героїв цієї повісті. Найголовніше, що вони не могли поділити – це багатства старих Кайдашів. Ці люди були все життя бідними, стати багатшими їм вдалося лише на старості років. Природно, вони дуже цінували все те, що було нажите ними таким серйозною працею. Їх діти, в той же час, претендували на це майно, і особливо це проявилося тоді, коли сини Кайдашів одружилися і завели власні сім’ї. Конфлікти, що виникають між рідними людьми, стали просто жахливими. Вони ображали один одного, билися, провокували і наговорювали
один на одного. Все це виставляло їх дуже безглуздо і призводило до того, що їх переставали поважати всі, хто оточував. Автор натякає читачеві, що причиною такого конфлікту є існування приватної власності, через яку люди стають дуже жадібними і не можуть нічого поділити між собою.

Приватна власність існує і сьогодні. Чи виникають подібні конфлікти і в нинішньому суспільстві? Звичайно, безсумнівно, виникають. І якщо з роллю приватної власності в цьому процесі можна посперечатися, то ось з людською природою ніяк не можна. Людина жадібна за своєю природою, з цим нічого не можна вдіяти. Саме з цієї причини, незважаючи на те, що загальний рівень життя людини значно виріс, між людьми, в тому числі і між найближчими людьми, виникають конфлікти на майновому грунті. Жадібність нікуди не поділася. Вона характерна як для багатих, так і для бідних. Думається, що і сьогодні, при бажанні, можна було б з легкістю відшукати який-небудь аналог сім’ї Кайдайшів в зображенні Івана Нечуя-Левицького.

Незважаючи на те, що пройшла велику кількість років, твір Івана Нечуя-Левицького не втратив своєї актуальності. Приватна власність все ще є, навіть розмов нема про її скасування, люди залишилися такими ж самими жадібними, а якщо додати до цього велику кількість спокус, то можна зробити висновок, що кількість приводів бути жадібним тільки збільшилася. Звичайно, відшукати таку сім’ю можна і сьогодні. І вона вела б себе не менш неадекватно з урахуванням нинішніх реалій.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

“Кайдешева сiм’я – 120 рокiв потому”