Дзвони Чорнобиля. Вони дзвонять по кожному з нас
Це страшне лихо спіткало мою рідну Україну навесні 1986 року. Як виявилося пізніше – не тільки нашу країну, а й Білорусію, Росію, навіть країни, що знаходяться на півночі Європи. Чорнобиль показав усьому світу, яка мала наша планета і яке уразливе людство. Ані система оборони, ані закриті-перезакриті кордони, ніякі стіни, що загороджують, стіни Великої Китайської, не перешкода для жахливих наслідків таких ядерних катастроф. Чорнобиль став лихом для всієї Європи. Але мені хочеться сказати, що все-таки по українському народові трагедія Чорнобиля
Кожен житель нашої країни відчув біль Чорнобиля, жах і страх перед невидимим, але
Трагедія Чорнобиля багато в чому змінила наші погляди на сучасну цивілізацію, показала, що всі країни і народи світу залежать один від одного.
“Не питай, по кому дзвенить дзвін, він дзвенить і по тобі”. Думку, вкладену в ці слова, що стали епіграфом до роману Е. Хемінгуея “По кому дзвонить дзвін”, усвідомити і прийняти потрібно всім. Немає чужого горя, говорить народна мудрість. Тому такий одностайний був світ коли 11 вересня 2001 року камікадзе підірвали вежі Торгового центру в Нью-Йорку. І дзвони Манхеттена тоді дзвонили не тільки за загиблими у тому пеклі, вони попереджали кожного: не відвертайся від чужого лиха, це великий гріх, не бери його на душу. Наприкінці жовтня московські дзвони оплакували тих, хто загинув у Театральному центрі на Дубровці. Але ж кожен з нас міг опинитися в цьому залі…
Так і дзвони Чорнобиля сьогодні розносять світом своє тривожне калатання, оповіщаючи, що горе Чорнобиля, сльози Чорнобиля – це лихо не тільки українського народу. Це стосується кожного, хто живе на Землі. А ще дзвони Чорнобиля попереджають: “Люди! Пам’ятайте! Не дайте спалахнути на землі атомній пожежі. Вона не пощадить нікого”.