“Уроки Печоріна: чи актуальні вони сьогодні?”

Кожен літературний твір може дати людині певні уроки життя. Важливо поставитися до уроків з розумінням, спробувати усвідомити, що насправді хотів сказати автор і розцінити його слова істинно, без зміни їх значення. Російська література повниться творами, які можна вважати такими, які дають такого роду їжу для розуму своїм читачам, один з таких творів належить перу Михайла Лермонтова і називається “Герой нашого часу”.

В центрі цього твору знаходиться образ Печоріна. Цей чоловік виявився для суспільства зайвим, він сам загнав себе

в таку ізоляцію, а ті, хто його оточував, тільки сприяли цьому. Будучи народженим у високому суспільстві і з юності прекрасно розуміючи, що воно собою являє, Печорін відчув до нього крайнє презирство, він зрозумів, що суспільство йому не подобається, адже воно наповнене фальшю і чимось несправжнім. Він хотів би жити десь в іншому місці і спілкуватися з іншими людьми, але це в нього не вийшло. У певний момент Печорін став шукати того, хто готовий полюбити його таким, яким він є, але такої людини Печоріну знайти так і не вдалося. Більше того, коли Печорін не побачив ніякої любові і розуміння по відношенню до самого себе, він

остаточно засмутився, розчарувався в людях і навіть зненавидів їх усіх. В кінцевому підсумку, Печорін так ніколи і не зміг знайти своє щастя, ставши людиною, до якої можна відчувати виключно неприязнь або співчуття. Втім, його також цілком можна називати героєм, якого ніхто і ніколи не визнає.

Чи варто вчитися на помилках Печоріна? Чи є вони актуальними сьогодні? Я думаю, що така проблема, з якою зіткнувся головний герой твору Михайла Лермонтова “Герой нашого часу”, актуальна завжди. Суспільство диктує свої правила – будь то якісь формальності або суворі і обов’язкові приписи – і жорстоко карає тих, хто відмовляється дотримуватися їх. Думається, що з жорстокими наслідками зневаги суспільства стикалися багато людей, в пору говорити і про Печоріна. Звичайно, він не був дурним або безталанним, але слід розуміти, що жорстоке суспільство швидше оцінить дурня, ніж того, хто не згоден з його правилами або розпорядженнями.

Уроки Печоріна актуальні завжди і для всіх. Всі ми повинні пам’ятати про те, що суспільство диктує правила і слід їх дотримуватися, якщо ти не хочеш опинитися на узбіччі життя і стати для всіх зайвою людиною. Печорін став такою зайвою людиною, суспільство його декласувало і показало йому його незавидне місце. Прочитати твір повинні всі ті, хто вважає себе героєм і думає, що він може впоратися з громадською машиною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


“Уроки Печоріна: чи актуальні вони сьогодні?”

Categories: Твори на задані теми

Links