“Дитинство – дивується, молодість – обурюється і тільки літа дають нам рівновагу”

Не даремно люди вважають, що для кожної справи є відповідний час. Дитинство створено для того, щоб вчитися життю, молодість – щоб продовжувати вчитися, але і намагатися творити що-небудь, у той час як зрілість дозволяє людині збалансуватися, знайти певну рівновагу і, можливо, стати спокійніше і в якомусь сенсі щасливіше. У цьому творі я більш детально розгляну кожну пору в житті людини і спробую зробити щодо неї деякі висновки.

Цілком зрозуміло, що під час дитинства, дитячої пори людина найбільше схильна до того, щоб дивуватися. І це абсолютно

природно і нормально. Дитина тільки з’явилася на світ, через деякий час у неї стає міцна й осмислена свідомість. І цілком зрозуміло, що все навколо починає її дивувати, чинити дуже сильне враження. Наприклад, у дитинстві людина розуміє, що оточує її в домівці і на вулиці. Вона здатна робити якісь дії, взаємодіяти з світом і результат такої взаємодії може в деяких випадках викликати у неї певну реакцію, наприклад, здивування. І не можна сказати, що це здивування носить позитивний або негативний характер, адже в дитинстві все сприймається швидше нейтрально, а від дитини практично нічого не залежать.

У

молодості все йде вже дещо інакше. Молода людина вже має щось робити, активно брати участь у житті, на відміну від дитини. Однак вона ще не до кінця розуміє, що сучасній людині дозволено, а що ні, як можна поводитися, а як не можна. Як і дитина, молода людина може думати, що в житті її дозволено все, насправді ж, пересічній людині дозволено вкрай мало. Молоді люди нерідко сердяться і обурюються, бачачи, як обмежені можливості і як часом недосяжні мрії і бажання, які в дитинстві були маленькі, але потім значно зросли. Однак молодість рано чи пізно проходить, а на її місце приходить розуміння того, як насправді влаштований навколишній світ.

Зрілі люди стають більш збалансованими і врівноваженими. У цьому є своя логіка. У молодості треба побільше пробувати різного, намагатися досягти успіху в різних сферах життя, щоб накопичити найголовніший актив, досвід, до часів зрілості. Зрілий чоловік, який розуміє, як влаштований світ навколо нього, спокійно і стримано сприймає цей світ, ставиться до нього правильним чином, адже знає своє місце. Це дає відчуття спокою й умиротворення. Однак бувають і виключення, тоді зрілість стає “неправильною”, якщо такими ж неповноцінними були дитинство і молодість.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

“Дитинство – дивується, молодість – обурюється і тільки літа дають нам рівновагу”