“Чому людина прагне волі?”

Людина – це вінець творіння божого на нашій планеті. На нашій Землі живе безліч різних істот, яким доводиться жити, конкурувати і виживати в постійній боротьбі один з одним. І вже в даний час можна з упевненістю говорити про те, що в такій боротьбі людина з впевненістю перемагає всіх інших істот. Це абсолютно нормально, ми може щодня в цьому переконуватися. Як не дивно, але саме з цієї причини людина настільки потребує волі.

У житті людини є не тільки матеріальне, тобто харчування і тому подібне, але і духовне, тобто задоволення своїх духовних

потреб: переконання у власній силі, придатності, можливості ефективно конкурувати з іншими людьми і перемагати в цій конкуренції. І якщо таких можливостей у людини просто немає, життя її ніяк не можна називати повноцінним, хорошим і якісним. А ось для того, щоб отримувати всі ці можливості, людині дуже необхідна воля. Не маючи волі, людина відчує, що в її житті немає особливого сенсу, адже вона не може займатися тим, що їй подобається, що у неї найкраще виходить, а значить, вона повинна робити тільки те, що від неї хочуть або очікують. Неможливість повною мірою реалізуватися у відповідності зі своїми поглядами
на життя і цілями буття виникає саме через брак волі.

Втім, сьогоднішнє законодавство України, так і світу в цілому, передбачає, що людина не підлягає поневоленню, тобто всі люди вважаються вільними. Але насправді у зв’язку з цим виникає ще одна суттєва проблема. Зокрема, чоловік сам може взяти на себе якісь зобов’язання, відмовитися від яких далеко не завжди вдається успішно. Приміром, людина може почати працювати на роботі, яка їй насправді не дуже подобається і не викликає інтересу. Або почати відносини з людиною, але потім передумати, але бути до того часу вже пов’язаною певними обставинами. І навіть в такі моменти людина прагне до волі, ось тільки далеко не у всіх вистачає духу відмовитися від своїх зобов’язань і вирушити вперед за своєю мрією. Втім, отримувати її чи ні – це особиста справа кожного.

Всі ми можемо регулярно спостерігати за тим, як усі люди прагнуть до волі. І навіть з урахуванням того, що ні про яке рабство і незаконне позбавлення волі в сучасному суспільстві не може бути мови, людина все одно прагне до волі. Сучасне суспільство покладає на людину велику кількість різних зобов’язань, які, безумовно, з часом можуть стати надмірно напружуючими. Тому варто вміти відмовлятися від того, що вже себе вичерпало і не приносить більше користі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Чому людина прагне волі?”