Чим цікавий образ Прометея за трагедією Есхіла “Прометей прикутий”?
У відповідності до змісту трагедії Есхіла “Прометей прикутий” один з давньогрецьких титанів Прометей був прикутий богом вогню Гефестом всім своїм тілом до гори за вказівкою Зевса. Ноги, руки і плечі Прометея були заковані в кайдани, в його груди був вбитий залізний клин. Йдучи геть, Гефест закликав Прометея самого помислити, як же йому вибратися з цієї ситуації, адже Прометей є Промислителем. Але Прометей не може не тільки вибратися, він ще не може і померти, він безсмертний, а тому приречений на вічні страждання. До нього приходять багато
Все вищесказане свідчить про те, що образ Прометея, насамперед, представляється жертовним і націленим на допомогу. Незважаючи на те, що Прометей є титаном, він прагне допомогти людям, хоча особисто йому це зовсім не потрібно. Він віддає собі звіт в тому, що боги не пробачать йому такої поведінки, адже вони зацікавлені в тому, щоб люди залишалися на самому примітивному рівні, але, тим не менш, він богів не слухається. Навіть будучи прикутим, Прометей демонструє свою чесність і відкритість, розповідаючи про наявність небезпеки, яка загрожує Зевсу. Але в той же час Прометей незалежний і не хоче нікому прислужувати, тому він відмовляється сказати богу Гермесу, яка ж конкретно небезпека чекає Зевса. Не варто забувати, що Прометей зберігає вірність своїм принципам та ідеям, перебуваючи в дуже незавидному становищі – він прикутий до гори, в його груди вбитий клин, можливості померти у нього немає, тому йому залишається тільки страждати.
Образ Прометея викликає не тільки великий інтерес до його незвичайних для титанів якостей, а й велику симпатію, адже навіть у найнесприятливіших обставинах для нього характерні бажання допомогти, чесність, відкритість і здатність до надприродного знання, за що він і був прозваний Промислителем.