“Чи потрібна освіта сьогодні?”

Кожен з нас мріє стати освіченою людиною. Ми хочемо закінчити вищий навчальний заклад, влаштуватися на гарну роботу, щоб застосувати отримані знання на практиці. У наше століття комп’ютеризації, вік науково-технічного прогресу знання необхідні кожному з нас. Розум людини творить чудеса. Ще в сімнадцятому столітті англійський філософ Ф. Бекон стверджував: “Знання – сила”.

Для чого ж потрібні знання людині? Звичайно, щоб отримати професію і займатися улюбленою справою. Але знання повинні обов’язково знайти область застосування,

інакше вони ніякої користі не принесуть. Знати необхідно не для того, щоб тільки знати, а для того, щоб навчитися щось робити. Той, хто здобуває знання, але не користується ними, подібний тому, хто оре землю, але не сіє.

Зі знанням повинні бути обов’язково пов’язані вміння. Адже найчастіше буває так, що людина володіє певними знаннями, але цих знань вона ніде не застосовувала, бо не навчилася їх застосовувати. Про таку людину можна сказати, що вона щось знає, але нічого не вміє. Ми, наприклад, можемо вивчити правила правопису, але бути безграмотними людьми, бо не зуміємо ці правила застосовувати.

Кого

ж можна вважати освіченою людиною? Буває так, що людина закінчила ВУЗ, але освіченою її назвати не можна. Такий юнак або дівчина отримали поверхневі, “задовільні” знання, та й вищий навчальний заклад їм потрібний був лише для отримання диплома. А іноді зустрічаються люди, які з якихось причин не отримали вищої освіти, але набагато більш ерудовані, розумніші фахівця з дипломом.

Мають рацію ті, хто вважає, що справжня освіта досягається шляхом самоосвіти. Якщо людина захоче, то вона самостійно зможе опанувати багатьма знаннями, вона зможе за короткий час вивчити те, на що іншому знадобляться роки. Людина може бути всебічно розвинутою, а може бути хорошим фахівцем тільки в якій-небудь області.

Начитаність – одна з прикмет освіченої людини. Цікаво спілкуватися з людьми, які багато читають. Якщо людина не любить читати, вона не може досягти висот духовної досконалості. Адже читати – це не тільки дізнаватися про якісь факти, відомості. Читати – це виробляти свій смак, осягати прекрасне. В історії людства були люди, що показали нам, яких висот можна досягти завдяки знанням. Згадайте епоху Відродження, яка дала світу титанів думки, енциклопедичність знань яких ніхто й досі не перевершив. Хто не чув про вченого, художника, музиканта, скульптора, архітектора Мікеланджело Буонарроті, який увійшов в історію ще й як поет, який високо цінував Данте?

А найвідоміший живописець, скульптор, поет Леонардо да Вінчі був ще й геніальним інженером, вченим, який передбачив багато винаходів нашого часу. Перед талантом таких геніїв буде схилятися ще не одне покоління людей. Життя не стоїть на місці.

Я впевнений, що завтра в галузі науки і техніки відкриються ще більш великі перспективи. Головне, щоб великі наукові досягнення XXI століття служили на благо людини. І якщо життя людини не вічне, то наука і знання переступають пороги століть. Всього знати ніхто не може. Але людина влаштована так, що вона все життя прагне щось дізнатися, розширити свої пізнання.

Найсприятливіший час для навчання – це молодість. Не будемо ж втрачати час! К. Станіславський стверджував, що “кожен день, в який би ви не поповнили своєї освіти, хоча б маленьким, але новим для вас шматком знань… вважайте безплідно і безповоротно для вас загиблими” . Зупинятися на досягнутому ніколи не можна. Я гадаю, що наші знання обов’язково принесуть користь країні, тому що, як вважав М. В. Ломоносов, “може власних Платонов і швидких умів Невтонов наша земля народжувати”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.67 out of 5)

“Чи потрібна освіта сьогодні?”