“Чи потрібна романтична література в наш час?”

Романтична література є особливою частиною такого культурного явища, як романтизм. Як мені здається, саме література найкраще здатна описати певні ідеї та філософські погляди, в цьому вона суттєво випереджає будь-яку іншу культурну діяльність, включаючи живопис, музику тощо. Для романтичної літератури характерні зображення любові людини до всього прекрасного, її бажання долучитися до краси і, мабуть, зробити в неї свій власний внесок.

Відповісти на питання про те, чи потрібна вона сьогодні, аж ніяк не так просто, як хотілося б. З одного

боку, в сучасному світі дійсно цінується все прекрасне. З іншого боку, сучасна людина – це споживач, і вона ставиться до всього оточуючого світу відповідним чином. Вона не може просто милуватися і насолоджуватися красою, їй, швидше, хочеться красу спожити, використати собі на благо. Якщо раніше романтизм служив безкорисливим естетичним потребам людини, то сьогодні він став звичайною розвагою, яка є тимчасовою і вже незабаром бути заміненою чимось іншим, в той час як романтизм перестане бути модним. Я не думаю, що сучасному світові потрібна нова романтична література, в той час як у нас вже є прекрасні твори Гейне, Гюго,

Лермонтова та інших чудових майстрів даного літературного жанру.

Втім, не можна виключати і того, що рано чи пізно наше суспільство зміниться. Вони завжди змінюється за історію людства. Чому б цьому не статися знову? Сучасний світ протягом останнього року став значно напруженішим, а у звичайних людей, як і у державних влад різних країн світу, виникає все більше і більше проблем і страхів. Цілком зрозуміло, що рано чи пізно світові войовничі настрої зійдуть нанівець, а люди зможуть розслабитися і замість стеження за зведеннями новин звернуть свою увагу на щось прекрасне, що і призведе до написання нових літературних романтичних творів.

Крім того, споживча гонка і бажання у що б то не стало споживати якомога більше і краще теж рано чи пізно зійдуть нанівець. Я переконаний, що історія людства є циклічною. Коли-небудь настане такий час, коли бажання безкорисливого простого і прекрасного матиме перевагу над сучасними прагненнями сьогоднішнього обивателя. Ось тоді, якщо література збережеться як культурне явище, що цілком ймовірно, романтизм і буде потрібен. А поки що користі в ньому немає, адже сучасне суспільство його зовсім не оцінить.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


“Чи потрібна романтична література в наш час?”

Categories: Твори на задані теми

Links