На дні характеристика образа Сатину Костянтина

Сатин Костянтин – один з мешканців нічліжки, що був телеграфіст. По його власних словах, замолоду він грав на сцені, добре танцював і був веселою людиною; але, убивши людини, що обманули його сестру, потрапив у в’язницю й зовсім змінювалася. С. – картковий шулер і п’яниця, у мовленні якого іноді проявляються залишки колишньої “інтелігентності”, хоча й у гротескній формі. Акторові С. говорить, що Лука “набрехав” щодо безкоштовної лікарні.

Кліщеві, чоловікові Ганни, що продав всі інструменти, щоб поховати дружину, З. радить

“нічого не робити” і “просто обтяжувати землю”: “Подумай – ти не станеш працювати, я – не стану… ще сотні… тисячі… всі! – розумієш?

Усі кидають працювати!” З. у жарт радить Попелу вбити Костилева й женитися на Василисе. Коли вбивство дійсно відбувається, С. заспокоює Попелу, викликаючись бути свідком захисту. Незважаючи на іронічне відношення до Луки, після його зникнення З. говорить, що той не був шарлатаном: “Людина – от правда! Він це розумів <…

> Він брехав… але – це з жалості до вас”. Хоча С. заявляє, що “неправда – релігія рабів і хазяїв”, але,

але його словам, Лука подіяв на нього, “як кислота на стару брудну монету”; С. вимовляє абстрактно-“революційний” монолог про людину як вищої цінності: “Всі і в людині, усе для людини Існує тільки людина, все-таки інше – справа його рук і його мозку!

Чоло-Століття! Це – чудово! Це звучить… гордо!

Чоло-Вік! Треба поважати людини! Не жалувати, не принижувати його жалістю…

Людина – вище ситості! ” З. належить остання репліка в п’єсі; на слова Бубнова про те, що Актор повісився, він відповідає: “Зіпсував пісню…

Дурень!”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

На дні характеристика образа Сатину Костянтина