Боротьба за життя (за оповіданням Д. Лондона Любов до життя)

У творах багатьох відомих письменників відбилася історія їхнього життя. Особливо яскраво це можна побачити, читаючи захоплюючі захоплюючі розповіді Джека Лондона, – мого улюбленого письменника. Багато чого побачила і пережила за своє коротке, але бурхливе життя, він постійно піддає своїх героїв випробуванням, змушує долати труднощі і здійснювати вибір. А оскільки дія багатьох оповідань відбувається на Крайній Півночі, то від правильного рішення часто залежить людське життя.

Любов до життя – це історія боротьби за існування. Два

героя, зовсім несхожих один на одного, дві історії, два види боротьби, один з яких виявився приречений на поразку. Так, на диво, програв Білл – здоровий і сильний, який кинув растянувшегося ногу голодного товариша напризволяще, але до останньої своєї хвилини не випустив з рук дорогоцінного мішечки із золотом. Золото, пристрасть до наживи і вбили в ньому людини спочатку духовно, а потім і фізично.

Зовсім іншим ми бачимо головного героя. Автор навіть не дає йому імені, тому що в даному випадку це дійсно неважливо. Залишившись на самоті, наодинці зі своєю хворобою і голодом, в жорстоких умовах дикої північної

природи ця людина постійно бореться за найдорожче, що у нього є, – за власне життя. Він розуміє, що золото нічого не варто саме по собі, і без жалю розлучається з ним, коли настає час. Часом здається, що нічого людського не залишилося в цьому суть, яке автор одного разу навіть порівнює з гігантським черв’яком. Однак іскра любові до життя, яка в ньому не хотіла гинути і гнала його вперед, дозволила йому перемогти навіть смерть.

Автор в черговий раз допомагає нам зрозуміти, що в світі немає нічого дорожче за людське життя. Однак за умови, що мова йде про життя Людини.

Твори Джека Лондона придбали широку популярність у нас в країні. З часу появи перших збірок письменника російською мовою його популярність росла, ставала все більш міцною. Моряк, робочий, прііскова старатель, журналіст, – він у своїй творчості все життя зберігав тісний зв’язок з народом. Твори Джека Лондона сповнені любові і поваги до простої людини. Його оповідання пройняті глибоким гуманізмом, вірою в сили і можливості людей, прагненням до справедливості.

Герої Джека Лондона – з трудового середовища, але вони наділені справжньої людяністю, відкритою і багатою душею, вони обдаровані і талановиті, відчувають щирі почуття, прагнуть жити повним життям. У них автор втілив свій ідеал людини – сміливого, чистого душею, безкорисливого, здатного померти задруги своя. Тема величі людського характеру, здатного протистояти самим жорстоким випробуванням, тема духовної сили і благородства простих людей яскраво розкривається у багатьох оповіданнях Джека Лондона, таких як Ліга старих, Сівашка, Любов до життя.

Письменник зображує непереможне братство людей, готових будь-якої хвилини прийти на допомогу товаришам, що залишаються вірними друзями у важкі хвилини. Герої його оповідань здатні розділити з одним і останню кірку хліба, і радість удач. Вони готові зустріти смерть, зберігаючи твердість і мужність, не втрачаючи людської гідності.

У творах Джека Лондона переважає живий інтерес до незвичайним, своєрідним характерів. З щирою любов’ю і захопленням описує автор мешканців тихоокеанських островів в оповіданні Алоха Ое. З величезною повагою зображує тут письменник сміливість і стійкість людей, що чинять опір навалі загарбників, які несуть загибель і руйнування на їх острова.

Герої оповідань великого письменника ніколи не втратять своєї привабливості і того інтересу, який неодмінно викликають у читачів. Вони завжди будуть захоплювати нас високими і сильними почуттями, діяльним і бадьорим сприйняттям життя. На цих образах ще не одне покоління буде виховувати в собі кращі людські якості: силу характеру, чесність, шляхетність, мужність, вірність дружбі та любові, чистоту і щирість почуттів, готовність протистояти будь-яким труднощам, не втрачаючи присутності духу. Саме такі якості роблять нас справжніми, гідними людьми.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Боротьба за життя (за оповіданням Д. Лондона Любов до життя)