У чому полягає сенс людського життя (за оповіданням Лондона “Любов до життя”)

Уже перші з північних оповідань Джека Лондона вразили читачів новою постановкою проблем і їхнім художнім втіленням. Герой ранніх оповідань Джека Лондона залишався наодинці з природою та самим собою, випробовуючи себе в нелегкій боротьбі з труднощами.

На Північ людей змушувала їхати “золота лихоманка”. І серед мужніх та сильних людей було багато таких, які принесли з собою у сувору білу тишу Аляски звірячі закони цивілізованого суспільства: ненаситну пристрасть до золота, індивідуалізм, прагнення розбагатіти.

В оповіданні Джека

Лондона “Любов до життя” зображено двох друзів, які повертаються додому після вдалих пошуків золота. Один з подорожніх вивихнув ногу і попросив свого супутника Білла допомогти. Але гой нічого не відповів на прохання про допомогу, кинув товариша в біді й пішов геть, узявши з собою частку видобутого разом золота.

Коли герой оповідання залишився один, він, пересилюючи біль у нозі, пішов далі. Через деякий час, зрозумівши, що заблукав, він став розмірковувати про те, що ж йому робити з видобутим золотом, яке важило стільки, скільки й усі інші речі. І все-таки герой не наважився залишити своє золото, хоча йти ставало

дедалі важче.

Подорожній знемагав від голоду. Пішов мокрий сніг і погасив багаття. Герой був у відчаї та прийшов до висновку, що вмерти не так боляче, як жити. Але жадоба до життя змушувала його підніматися й іти далі.! раптом далеко на обрії він побачив корабель. Змучений, голодний герой ішов до корабля, сподіваючись на порятунок.

Через три тижні він почав одужувати. Але в його свідомості надовго залишилося відчуття голоду і страх перед голодною смертю. Людина ходила по палубі й жебракувала, а випросивши шматочок хліба або сухар, ховала собі під подушку.

Це оповідання примушує нас замислитися над сенсом людського життя, про важливі поняття: “дружба”, “товариськість”, “зрада”. Сенс життя людини полягає в тому, щоб допомагати іншим, підтримувати їх у важку хвилину, у тому, щоб кожний, озирнувшись на свої прожиті роки, міг би спокійно дивитися усім в очі, бо завжди все робив по совісті.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


У чому полягає сенс людського життя (за оповіданням Лондона “Любов до життя”)

Categories: Твори з зарубіжної літератури

Links