“Чому літературна молодь кінця ХІХ початку ХХ століття тяжіла до модернізму”


Термін “модернізм”, який виник від французького слова “moderne” – “сучасний”, дослідники та мистецтвознавці використовують не тільки для позначення певного терміну культури, а й позначення сукупності новітніх течій у літературі, поезії й інших видах мистецтва. Вони почали з’являтися на зламі двох століть – ХІХ і ХХ.

Уже на початку минулого століття модернізм майже витіснив на задній план такі стилі і течії, як неокласика, модерн і символізм, а згодом став провідною течією в літературі багатьох європейських країн. Справжній розквіт модернізму прийшовся на 20-30 роки ХХ століття, коли ця течія поширилася за межі Європи і дійшла до Сполучених Штатів.

Прийоми і форми модернізму актуальні і сьогодні, вони зустрічаються у багатьох творах сучасних поетів і письменників.

Філософія модернізму заснована на ідеях про неможливість відтворення і пізнання сучасного світу традиційними засобами класичної літератури. Повністю відкидаючи гуманізм, демократизм і реалізм, модернізм з’явився із нераціоналістичної волюнтаристської філософії Ф. Ніцше, інтуїтивізму А. Бергсона, психоаналізу З. Фрейда і теорій А. Камю. Вже цього достатньо для того, щоб стверджувати, що найбільш за все до модернізму тяжіла молодь. Це цілком природно, адже ця течія несла з собою щось нове, нетрадиційне і навіть революційне.

Найбільш суттєвими положеннямимодерністської філософії є інтернаціоналізація і глобалізація, яка, врешті-решт, приводить до втрати національних народних традицій, одухотворення різноманітної техніки, визнання замкненості людини у колі своїх фантазій, іі відчуженості від світу і самотності, суперечливості і складності відношень навколишнього світу і людини, криза поглядів на світ і переоцінка традиційних цінностей, визнання глухого кута, в якому людство опинилося після бурхливого розвитку цивілізації.

Складні і трагічні часи революційних подій, громадянської війни, культ особистості Сталіна, важке післявоєнне життя – все це привело у табір модерністів не тільки багато письменників, а і вчених, художників та інших творчих особистостей, більшість яких були представниками молодого покоління своєї доби.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


“Чому літературна молодь кінця ХІХ початку ХХ століття тяжіла до модернізму”

Categories: Твори на задані теми

Links