Зразок твору на тему: Війна 1812 року у романі “Війна і Мир”

Лев Миколайович Толстой, коли був учасником Севастопольської оборони, став свідком поразки російської армії. Під час військових дій, Толстой побачив всі жахи війни, поведінка людини на війні, а також ті страждання і позбавлення, що війна приносить людству. Письменник побачив що таке справжній патріотизм. Побачене під час військових дій і отриманий Толстим досвід, яскраво виявилися в творі “Війна і мир”. У своєму творі великий російський письменник зобразив події двох воєн: 1805 – 1807 року і Вітчизняну 1812 року. Особливу увагу Лев Миколайович

Толстой приділив Вітчизняній війні 1812 року, коли над Росією нависла серйозна загроза. У цій війні проявилося те, що письменник висловив словами великого полководця Кутузова: “народне почуття” і “прихована теплота патріотизму”. Кутузов, який об’їжджав позиції перед початком Бородінської битви, побачив “чудовий, незрівнянний народ”, який готовий був віддати власні життя заради майбутнього своєї Батьківщини.

Лев Миколайович Толстой у своєму творі показав, що Росія здобула у війні 1812 року перемогу завдяки всьому народу, а не якимось окремим особистостям. Письменник зобразив непохитність

російського народу, виявлену в ім’я досягнення однієї спільної мети. Як же були здивовані французи, коли доповідали Наполеону про те, що б’є в упор російських солдатів французька артилерія не може досягти результату. Ворог був зломлений розумінням неможливості перемоги на великим російським народом, великим російським духом. Характерним проявом героїзму російських солдатів є поведінка полкам князя Андрія Болконського, коли перебуваючи в безвихідному становищі, прості російські солдати перебуваючи без їжі, без підтримки “… Убитих відтягали за фронт, поранених відносили, ряди змикалися. Якщо відбігали солдати, то вони відразу ж поспішно поверталися “. Зображений у романі подвиг і справжній патріотизм не тільки простих солдатів, а й кращих представників дворянства на прикладі князя Андрія Болконського та П’єра Безухова. Андрій, який міг би просто відсидітися під час військових дій в штабі, відправляється на фронт, де командує полком.

Під час військових дій він не ховається за спини солдатів, він вендети їх у бій за свою Батьківщину і в результаті отримує поранення. Яке виявляється для Андрія смертельним. П’єр Безухов, який ніколи не був військовим, також як і Андрій Болконський відправляється на поле битви. Зображено у романі і ставлення до війни кращих представників дворянства, які не брали безпосередньої участі в бойових діях, проте, перебуваючи далеко від лінії фронту, ніж могли намагалися допомогти своїй Вітчизні. Так, наприклад, сім’я Ростових, залишаючи Москву, відвозила на підводах своє майно. Але, побачивши біль і страждання поранених солдатів, Наташа Ростова і старий граф Ростов приймають рішення віддати ці самі підводи пораненим, а своє майно просто залишають на розграбування французам. Чимало місце відведено у романі “Війна і мир” і діям невеликих загонів партизан, наприклад, загону Денисова, які завдавали невеликі, але відчутні удари по Наполеонівської армії.

Таким чином, у творі ми бачимо різні прояви боротьби російського народу, незалежно від походження і стану, з ворогом. Проявлений героїзм і патріотизм допомогли стати справжньою, як сказав Лев Миколайович Толстой, “дубиною народної війни”, яка зуміла здобути перемогу над загарбниками. У своєму творі Лев Толстой зобразив не лише героїзм і патріотизм, які притаманні російському народові. Письменник яскраво показав як російські люди вміють переживати за людей, співчувати навіть ворогові. Кутузов, звертаючись до солдатів, які служили в Преображенському полку, говорить, що наші солдати нещадно били французів, коли ті були сильні. Але тепер, коли ворог слабкий, можна його і пожаліти.

Адже французи, хоч і прийшли з метою завоювати чужу землю, теж є людьми. Таким чином Лев Миколайович Толстой яскраво зображує притаманний російському народові гуманізм. Але, найголовнішою заслугою великого російського письменника є те, що він зумів показати Вітчизняну війну 1812 року справді народною, адже свою Батьківщину, свою Росію захищав весь народ: і простий селянин, і знатний дворянин. А та художня сила, з якою показано велич народу-переможця, зробила роман-епопею “Війна і мир” одним з самих значущих творів світової літератури всіх часів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Зразок твору на тему: Війна 1812 року у романі “Війна і Мир”