“Знання багато місця не займає”
У нашому житті є багато приказок і прислів’їв. Іноді люди приділяють їм належну увагу, але буває і так, що певна народна мудрість стає для людини зайвою і непотрібною на практиці. Кожен судить по власному життю й співставляє зміст прислів’їв зі своїм особистим досвідом, який людина отримує за своє життя. Як би там не було, знати і цікавитися ними потрібно завжди. Прислів’я стали настільки популярними саме тому, що люди вірять їм, використовують у своєму житті, передають один одному у літературних творах, так і просто при особистому спілкуванні.
Щоб зрозуміти істинне значення цього прислів’я, слід ретельно проаналізувати його зміст. З одного боку, кожне прислів’я, і це в тому числі, є коротким і простим, на перший погляд, за змістом. З іншого боку, його зміст – глибокий, саме цим і обумовлена така популярність, якого прислів’я досягло. Отже, в даному висловлюванні йдеться про те, що знання не займає багато місця. Цілком зрозуміло, що про місце тут йде мова у відносному сенсі. Знання взагалі ніякого місця не займає, бо знання не є предметом
Кожна людина має прагнути до одержання як можна більшої кількості корисних знань. На жаль, далеко не всі люди використовують наявний у них розумовий ресурс так, як повинні. Отримане знання може бути корисним в абсолютно різних обставинах нашого життя, які часом є абсолютно непередбачуваними. Саме з цієї причини слід добре вчитися, завжди пізнавати щось нове, шукати невідоме. Зрештою, ще ні для кого знання, які є за плечима, не стали зайвими або яким-небудь чином обтяжливими.