“Документ про закінчення середньої школи нині важливіший за знання, які дає школа”

У сучасному бюрократичному світі іноді досить складно розібратися, що до чого і відшукати одну чисту істину. Це стосується багатьох сфер життя, в тому числі і шкільної освіти. Нерідко можна зіткнутися з ситуацією, коли учень справляє враження більш тямущої людини, при цьому він отримує не найкращі оцінки. Це зовсім не найкраща та позитивна ситуація, оскільки ці погані оцінки можуть дійсно перешкодити навіть найрозумнішому учневі вступити до вищого навчального закладу, отримати якісну профільну освіту і приносити справжню користь суспільству.

З

цих причин формалізм в освіті і став настільки істотним. Так чи інакше, але об’єктивним критерієм, який може відокремити гідних подальшої більш якісної освіти людей від тих, хто її не гідний, можуть стати лише оцінки, отримані в школі. Багато людей прекрасно розуміють, що сучасна система оцінювання знань учнів далеко не досконала. Більше того, іноді таланти деяких молодих людей і зовсім залишаються нерозкритими протягом великої кількості часу, проведеного в школі. Все це призводить до того, що наше суспільство недоотримує велику кількість справжніх професіоналів, які ставляться до своєї професії
з великим інтересом. Ситуація ця вкрай далека від ідеалу, професіонали з освітньої та наукової сфери повинні намагатися і прикладати максимальні зусилля для того, щоб знання, отримані учнями в середній школі, були б втілені в більш досконалої формі, ніж звичайний документ про її закінчення.

Проте, сучасний світ такий, який він є, змінити його далеко не так просто, як іноді здається. Знання, які молода людина отримує в середній школі, безумовно, необхідно якось оцінювати, щоб розуміти, до чого в неї лежить душа, які в неї таланти, щирі захоплення і схильності. Це має велике значення для всього суспільства, адже надалі така людина повинна буде визначитися з тим, чим вона займатиметься в якості професіонала.

Сучасна ситуація дійсно складається так, що документ про закінчення середньої школи є більш важливим, ніж знання, які були в цій школі отримані. Вищі навчальні заклади при прийнятті студентів на навчання сьогодні далеко не завжди мають можливість повною мірою оцінити знання, які були отримані учнем в школі, самостійно. З цієї причини вони змушені звертатися до формального документу, який містить обмежену інформацію про успішність абітурієнта.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Документ про закінчення середньої школи нині важливіший за знання, які дає школа”