Змалювання звичаїв стародавніх греків у поемі Гомера “Одіссея”

Після закінчення Троянської війни грецькі вожді зі своїми дружинами, із здобиччю і бранцями поверталися на батьківщину. Поема Гомера “Одіссея” розповідає про повернення додому, на острів Ітаку, хитромудрого Одіссея. Перед нами відтворено події давніх епох, автор знайомить нас із удачами древніх людей, для яких були святі родина, честь, добропорядність. Юною дівчиною Пенелопа вийшла заміж за людину, набагато старшу за себе, незабаром він вирушив у Трою, і молодій дружині довелося довго очікувати повернення чоловіка. Ідучи, він сказав

їй, що коли не повернеться незабаром, Пенелопа повинна вийти заміж знову, як підросте їхній син. За звичаями, Пенелопа віддасть руку тому, хто з наречених принесе їй щедрі дарунки. Але Пенелопа зберегла вірність коханому чоловікові. Одіссея, який був відсутній двадцять років, вона випробовувала, боючись потрапити в пута якого-небудь підступного іноземця. Пісню за піснею Гомер розповідає нам про вдачі древніх греків. От син Одіссея, Телемах, вирушає на пошуки батька і потрапляє до палацу пануючого царя Менелая, що святкує весілля сина і дочки. Він запрошує Телемаха на своє сімейне торжество – так велить звичай.
За законом древніх греків, той, кого спіткало лихо, повинен одержати підтримку. Одіссея, якому ледве вдалося виплисти на берег після того, як загинув його пліт, зустрічає цар Алкіной. Навіть не запитуючи імені гостюючих, він улаштовує на честь чужоземця бенкет. Після бенкету Алкіной, звернувшись до гостей, просить “по будинках на спокій” розійтися, щоб завтра знову зустрітися і “здійснити гекатомбу…”, тобто принести в жертву сто биків. Це стародавній звичай: вважалося, що чужоземець тоді благополучно досягне берегів своєї батьківщини. Коли на площі зібралися феакійці, до них звернувся цар Алкіной. Він повідомив їм, що іноземний гість просить про допомогу – треба йому на батьківщину повернутися. “Ми, зберігаючи звичай гостю, що молиться допоможемо… повинні спустити на священні води корабель чорнобокий, що в море ще не ходив…” Кращих веслярів дасть Одіссею Алкіной, але спершу нагодує в царських палатах. Гомер описує також змагання в стрільбі із лука. Пенелопа, втомившись чекати Одіссея, пообіцяла, що вийде заміж за того, хто зуміє прострелити дванадцять кілець. Але ніхто з наречених не зміг навіть натягнути тятиву. Тоді Одіссей, що вже повернувся в Ітаку, переодягнувшись жебраком, попросив дати йому спробувати вистрелити з лука. Він починає змагатися з нареченими Пенелопи і виграє, без великого зусилля натягнувши знайомий лук. З поеми Гомера я довідалася дуже багато цікавого про те, як жили древні греки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Змалювання звичаїв стародавніх греків у поемі Гомера “Одіссея”