“Життя – така велика ковзаниця. Кому вдалось, не падавши, пройти? За твором Ліни Костенко “Маруся Чурай”
Ця знаменита фраза Ліни Костенко має відразу кілька смислів. Деякі з них прямо показані в поемі “Маруся Чурай”, деякі читачеві пропонується помислити самостійно. Загальний зміст поеми зводиться до того, що пройти життя без проблем просто неможливо. Іноді люди створюють проблеми собі самі, в інших випадках вони виникають у зв’язку з певними складними обставинами. Ніхто не знає, що чекає його в майбутньому, та й чи може допомогти людині таке знання?
У відповідності до змісту поеми молода дівчина Маруся Чурай була всією душею закохана
Проблематика і слизькість життя показана тим, що невинну Марусю дійсно вважали вбивцею. Протистояти налаштованому проти неї суспільству було практично неможливо, це можна бачити на прикладі несправедливою страти Марусі, на яку зібрався величезний натовп людей. На жаль, думку про те, що та зрада, яку вчинив по відношенню до Марусі Грицько, теж повинна бути покараною, розділив мало хто.
Окремо варто відзначити художню складову поеми. Видатна особистість в українській літературі Ліна Костенко наситила свій твір найкращими і найбільш вражаючими елементами української поезії. Їй вдалося об’єднати воєдино ретельний опис життя українського народу того часу і трагічний опис життя високодуховної людини Марусі Чурай. Все це дозволяє впевнено називати цю поему одним з кращих зразків не тільки української, а й світової літератури.