Жіночі образи комедії І. Карпенка-Kapoгo “Хазяїн”
Комедія І. Карпенка-Kapoгo “Хазяїн” написана в 1900 році і відтворює реальні факти капіталістичного ладу – народження українського капіталіста-землевласника, якого ненаситна жадоба до наживи робить моральною потворою. Образи п’єси умовно можна поділити на три групи: Пузир та його управителі, ліберали та трудовий народ. Жіночих образів у п’єсі майже немає – це лише дружина Пузиря та його дочка Соня.
Жорстокість і бездушність Пузиря, його жадобу до збагачення допомагають розкрити і образи дружини та дочки. Марія Іванівна –
Соня – вона після смерті старшої дочки, яка самогубством виступила проти волі батька, почала боротися за свої права. На вимогу Соні
Проте і Соня – дочка свого батька, і хоч вона намагається говорити з батьком і щодо себе, і щодо робітників, вона все-таки у всьому кориться батьковій волі. Але дівчина здатна боротись, опираючись на допомогу і підтримку чи то Золотницького, чи то Калиновича.
Отже, жіночі образи в комедії І. Карпенка-Карого “Хазяїн” показують безправне становище жінки в капіталістичному суспільстві і в патріархальній сім’ї. Однак, здобувши освіту, жінки починають боротися і за свої, і за соціальні права. Цей процес в тогочасній Росії щойно починався, і його відтворив у своїй комедії драматург.