Здійснити контроль знань за темою “Література європейського бароко”; виховувати прагнення досягти високого результату – Тематична атестація № 2
Урок зарубіжної літератури 9 клас
УРОК № 12
Тема. Тематична атестація № 2
Мета: Здійснити контроль знань за темою “Література європейського бароко”; виховувати прагнення досягти високого результату.
Обладнання: картки із завданнями.
Тип уроку: урок контролю.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми та мети уроку
II. Виконання контрольної роботи (тести)
Варіант І
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді 1. Укажіть, як називали добу класицизму у Франції:
А)
Б) “доба Мольєра”;
В) “доба Корнеля”;
Г) “доба Лафонтена”.
2. Укажіть назву театру, який заснував Мольєр:
А) “Сучасний театр”;
Б) “Блискучий театр”;
В) “Славетний театр”;
Г) ” Класичний театр”.
3. Укажіть основну пристрасть пана Журдена, героя п’єси Мольєра:
4. а) до всього нового;
5. б) до всього прекрасного;
В) до всього старовинного;
Г) до всього дворянського.
6. Укажіть героя, який є втіленням здорового глузду в комедії Мольєра:
А) Клеонт;
Б) Дорант;
В) пані Журден;
Г) Школь.
7. Укажіть,
А) радником короля;
Б) нареченим Люсіль;
В) одним із учителів Журдена;
Г) збіднілим дворянином.
8. Укажіть справжнє ім’я Мольєра:
А) Жан Батіст Гренуй;
Б) Джон Гріффін;
В) Жан Батіст Поклен;
Г) Семюель Леггорн Клєменс
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
9. Укажіть риси характеру пана Журдена:
А) інтелігентність;
Б) самозасліпленість;
В) брутальність;
Г) довірливість;
Д) чемність;
Е) освіченість.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
Завдання, з вибором правильної відповіді
10. Укажіть зайве правило творення драматичних творів доби кла-сицизму.
А) єдність дії;
Б) єдність характерів;
В) єдність місця;
Г) єдність часу.
Завдання на встановлення відповідності (логічні пари)
11. Установіть відповідність між літературним напрямом і його характерними рисами.
А) Пишний, барвистий стиль;
1) Бароко;
Б) орієнтація на античність;
2) класицизм.
В) тяжіння до контрастів, складної метафоричності;
Г) нормативність мистецтва. (1.а, в; 2. б, г)
Завдання на встановлення хронологічної послідовності
10. Розташуйте в хронологічній послідовності події в п’єсі Ж. Б. Мольєра “Міщанин – шляхтич”.
А) Урочистий обід, улаштований Журденом на честь маркізи;
Б) весілля Леонта і дочки Журдена;
В) посвячення Журдена в “мамамуші”;
Г) зустріч Журдена з учителями і кравцем. (г, а, в, б)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю 11. Чому сцени навчання пана Журдена викликають сміх?
Варіант II
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
1. Укажіть країну, у якій виник класицизм:
А) Англія;
Б) Франція;
В) Італія;
Г) Іспанія.
2. Укажіть п’єсу Мольєра, ідеєю якої є думка: “Негідно приховувати своє справжнє походження…”:
А) “Тартюф”;
Б) “Скупий”;
В) “Мізантроп”;
Г) “Міщанин – шляхтич”.
3. Укажіть, чого, на думку Журдена, бракує його доньці для повного щастя:
А) багатства;
Б) порядного чоловіка;
В) титулу;
Г) знайомств при дворі короля.
4. Укажіть, ким за походженням був пан Журден:
5. а) ремісником;
6. б) буржуа;
В) дворянином;
Г) селянином.
7. Укажіть, від чийого імені граф Дорант передає маркізі Доримені подарунки:
А) від свого імені;
Б) від імені пана Журдена;
В) від імені короля;
Г) від імені незнайомця.
8. Укажіть, який “титул” здобув Журден у кінці п’єси:
А) сеньйора;
В) арабського падишаха;
Б) лорда;
Г) турецького дворянина.
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
9. Укажіть літературні напрями, які сформувались у XVII ст. в Європі:
А) реалізм;
Б) бароко;
В) романтизм;
Г) класицизм;
Д) сентименталізм;
Е) ренесанс.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
10. Укажіть, яких учителів запросив до себе пан Журден:
А) учителя танців;
Б) учителя малювання;
В) учителя музики;
Г) учителя фехтування.
Завдання на встановлення відповідності (логічні пари)
11. Установіть відповідність між персонажами, які беруть участь у любовних колізіях п’єси “Міщанин – шляхтич”.
А) Клеонт;
1) Ніколь;
Б) Ков’єль;
2) Доримена;
В) Журден;
3) Люсіль.
Г) Дорант.
(аЗ,61, в2, г2)
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю
12. Напишіть літературний термін, якому відповідає визначення: “Драматичний твір, у якому засобами гумору та сатири розвінчуються негативні суспільні та побутові явища, у якому зобра-жуються смішні життєві положення і характери”. (Комедія)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю
13. Чому граф Дорант “дружив” з паном Журденом? Який зиск він мав із цієї дружби?
III. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення про особливості доби Просвітництва (на основі матеріалу підручника з історії, тема “Французька революція кінця XVIII ст.”).