Тематична атестація № 2

УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 КЛАС

І семестр

ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ

УРОК № 16

Тема. Тематична атестація № 2

Мета: здійснити контроль знань за темою “Антична література. Міфи. Поеми Гомера”; з’ясувати рівень засвоєння літературознавчих термінів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати прагнення досягти високих результатів. обладнання: картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Ознайомлення із завданнями до тематичної атестації

І рівень. Теорія літератури

1.

Дайте визначення міфу. Наведіть приклади відомих вам міфів.

2. Запишіть визначення міфології.

3. Яка література називається античною?

4. Коли та якими народами та мовами створювалась антична література?

5. Як співвідносяться давньогрецька та давньоримська літератури?

6. У які часи інтерес до античної культури був особливо значним?

7. Чому не всі античні твори дійшли до нас?

8. Який ідеал людини створили давні греки?

9. Чому Гомера вважають засновником європейської літератури?

10. Дайте визначення гекзаметра.

11. Охарактеризуйте жанр епічної поеми.

12. Дайте визначення постійного

епітета.

II рівень. Знання змісту прочитаних творів

1. За яку провину було покарано Сізіфа?

2. Чому Пігмаліон, за велінням богів, закохався у Галатею?

3. З яким проханням звернувся до Діоніса цар Мідас?

4. Чому Мідасу стало ненависним багатство?

5. Як люди дізналися про таємницю Мідаса?

6. З опису якої події починається дія поеми “Іліада”?

7. Чому Ахіллові вдалося перемогти Гектора?

8. Чому Ахілл погодився видати тіло Гектора Пріаму?

9. Що було зображено на щиті Ахілла?

10. Головні події поеми “Одіссея”.

11. Чому Одіссей не постраждав від чар Цирцеї, як його товариші?

12. Як Одіссей урятувався від лестригонів?

III рівень. Аналіз творів

1. Наведіть три фразеологізми міфологічного походження, поясніть їх виникнення та значення.

2. Доведіть, що переказ про царя Мідаса – міф.

3. Наведіть приклади сучасних назв, що мають міфологічне походження.

4. Розкажіть про роль богів у Троянській війні (за поемою “Іліада”).

5. Яке ключове слово у поемі “Іліада”?

6. Символи долі у поемі “Іліада”.

7. Яке відкриття робить для себе Ахілл під час розмови з Пріамом?

8. Особливості епітетів у поемі “Іліада”.

9. Гуманістичний пафос поеми “Іліада”.

10. Наведіть приклади використання в “Одіссеї” пригодницького, казкового, побутового елементів.

11. Наведіть приклади засудження Гомером беззаконня, несправедливої сили, а також самовпевненості та пихи людини.

12. Доведіть, що поеми Гомера справедливо вважаються енциклопедією життя давніх греків.

IV рівень. Творча робота

Напишіть твір-мініатюру за однією з тем:

1. “У чому драма життя Одіссея?”

2. “Вічні поеми Гомера”.

Як організувати роботу на уроці

I варіант

Учень обирає будь-які питання за своїм бажанням, враховуючи можливість набрати певну кількість балів.

II варіант

Учитель обирає та розподіляє питання за варіантами – від І до IV рівня.

Оцінити відповіді можна так

Одне завдання І рівня – 1 бал; ІІ рівня – 2 бали; ІІІ рівня – 4 бали; IV рівня – 5 балів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Тематична атестація № 2