“Захист тварин”
Показниками якості рівня життя суспільства є не тільки стан економіки, розмір споживчого кошика чи розмір заробітної плати. Одним з найбільш ефективних критеріїв ступені цивілізованості суспільства, безумовно, є його духовність і гуманізм. Наявність або відсутність цих невід’ємних елементів багато в чому визначає не тільки сьогодення суспільства, але і його майбутнє.
Поряд з питаннями, що стосуються соціальної сфери, показниками гуманності життєдіяльності людини служить його ставлення до тварин. “Велич нації і її моральний прогрес
Охорона тварин в Україні – одна з проблем, що вимагають негайних дій. Будь-яке зволікання у вирішенні значної кількості питань цієї області щодня згубно відбивається не тільки на самих тварин, але і на суспільстві. Проблеми охорони тварин можна розглянути на прикладі тих, кого ми здавна
Обмеження і скорочення чисельності тварин, які залишилися без господарів, є одним із завдань нашого суспільства щодо поліпшення екологічної обстановки в Україні. За приблизними підрахунками в нашій країні значне перенаселення бродячих собак. Причинами цього можна назвати наступні фактори:
Відсутність законодавчої бази та нормативних актів, що регулюють питання захисту тварин. Відсутність будь-якої відповідальності власника за саму собаку і за її дії. Неналагодженість системи навчання теперішніх та майбутніх власників правилам і нормам утримання собак. Незадовільно розроблені методи регулювання чисельності бездоглядних собак. Відсутність спеціалізованих притулків, мета яких – вміст бездомних собак і передача їх новим власникам. Відсутність повного обліку собак, що належать приватним власникам та організаціям. Регулювання комерційного використання собак.
Неконтрольований процес відтворення бездомних собак вже створив велику проблему в таких великих містах як Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Сімферополь, Львів, Одеса та в інших містах.
До нещастя, місцеві влади в боротьбі з бродячими собаками найчастіше вдаються до єдиного з їхньої точки зору виходу – їх масового винищення. Однак такий підхід малоефективний, оскільки розмір популяції бездоглядних собак визначається переважно “харчової ємністю” території. При винищуванні частини тварин на певній території збільшується кількість доступних кормів, в результаті чого починається міграція в цей район бродячих собак з інших місць і посилюється розмноження місцевих тварин.
Для рішення проблем охорони та зменшення бездомних тварин треба вирішити багато питань, серед яких:
Створення і прийняття необхідного законодавства та контроль за його виконанням. Обов’язкова вакцинація домашніх і диких тварин, стерилізація бездомних і домашніх тварин. Ідентифікація та реєстрація всіх сприйнятливих тварин. Поліпшення гігієни навколишнього середовища. Створення притулків для бездомних тварин. Пропаганда ветеринарних знань з питань профілактики захворювань тварин. Створення серії тематичних передач на телебаченні. Створення навчальних програм для людей, що працюють з тваринами.
Безумовно, рішення основних проблем багато в чому залежить від ситуації в кожному конкретному регіоні. Ясно так само, що будь-яке окремо взяте відомство не в змозі впоратися з усіма виникаючими проблемами. Успіху можна досягти тільки за допомогою спільних скоординованих зусиль уряду, органів самоврядування, організацій та особисто кожного з нас.