Якою має бути сучасна мода? (I в.)

Моя подруга мріє стати модельєром. Сьогодні вона прийшла додому засмучена й сказала, що викладач у технікумі, де вона навчається, запропонувала їм створити концепцію сучасної моди. І от дівчина сидить розгублена і не знає, з чого почати. Я щиро хочу допомогти подрузі. І отже, роздумую тепер над цим складним завданням. Якою має бути сучасна мода? Причому мене питання цікавить ще й тому, що я намагаюся дотримуватися моди й не хочу при цьому виглядати погано.
Перефразовуючи відоме російське прислів’я, хочу сказати: нове – це старе, яке вже

добре забулося. А отже, поринемо в минуле в пошуках красивих ідей для сучасної моди. Навіть відомі світові кутюр’є звертаються до традицій. Відшукала на полиці “Велику радянську енциклопедію” (у нас вдома є такий раритет), відкрила статтю “Одяг” і вдивляюсь в ілюстрації.
Ось “одяг давньоєгипетської знаті”. Щось надто мало тканини на цій жінці, взимку, мабуть, буде холодно. Та й непристойно тепер у такому ходити вулицею. Так само відкидаю і давньогрецький хітон. Ні, безперечно, щось привабливе в цьому є. Однак далеко не кожній жінці личитиме отакий одяг, та й у дощ буде непереливки.
Зупиняюсь
на сукні середньовічної жінки. Тут уже сама цнотливість: довга спідниця тягнеться за жінкою по землі, такі ж довгі рукави, що закривають всю руку, волосся щільно прикрите високим головним убором. Ой ні, якщо в такій сукні пройти сучасною вулицею, замітаючи камінці, спробувати проїхати тролейбусом, буде зовсім незручно.
Далі мода змінюється. Дивлюсь на розкішні сукні XVII-XIX століть. Просто дух перехоплює. Оксамит, шовк, парча, довгі пишні спідниці, мереживо, прикраси, золото, діаманти, капелюшки з пір’їнами та квітами. Ой, знову ні, на жаль, це теж не для нас. По-перше, це дуже дорого, а по-друге, при динамічності нашого сучасного життя цей Одяг буде тільки заважати. Адже жінка тепер не просто прикраса дому, не просто хранителька домашнього вогнища чи королева балу, вона – повновладний член суспільства, громадянка. Тому й одяг їй потрібний зовсім інший, ніж колись. Так що доведеться відмовитися і від цього варіанту.
А що це я блукаю по різних закордонах? У нас же в Україні також були гарні костюми. Може, спробуємо відродити надбання рідного народу? Ось переді мною вбрання української дівчини. Читаю незрозумілі для сучасників слова: плахта, запаска, кісники.
Виглядає це все напрочуд гарно. Однак як це одягають? Та й потім, як я піду на дискотеку у віночку з довгими стрічками? І загалом, вінок, мабуть, не пасуватиме до мого коротко стриженого волосся.
А біла сорочка з пишними рукавами! Це ж її щодня доведеться напрасовувати, а щоб не забруднити, то ні за що не братися. Цікаво, а як дівчата тоді працювали? Напевне, вони мали й інший, не святковий одяг, але там, здається, теж була біла сорочка…
Відкладаю в бік книгу… Здається, не знайду я в минулому зразка для сучасної моди. Піду подивлюся телевізор. Тільки увімкнула, як відразу натрапила на репортаж з днів високої моди в Парижі. Журналістка захоплено переповідає останні новини зі світу “від Кутюр”, вихваляє творіння великих кутюр’є, камера поступово просувається ближче до подіуму… Ой леле! Невже ж так можна пройти вулицею? Чи то шкора, чи то залізо, якісь шматочки, вервечки. І це одяг? А який страхітливий макіяж! Ні, скільки завгодно називайте мене відсталою у справі моди, але я не можу уявити себе у подібному вигляді. Може, це красиво на подіумі, бо показ моди – яскраве феєричне видовище, однак у реальному житті все інакше.
Я натискаю на іншу кнопку на пульті. На сцені співають дві молоді вродливі жінки. Привабливі обличчя, стрункі фігурки, затягнуті у щось сріблясто-сіре. Тканини настільки мало, що годі зрозуміти задум модельєра, та й не можу уявити обличчя своєї вчительки, якби я вирішила прийти так до школи. І тут мені не буде підказки! Бо мода сучасної естради така ж далека від реального життя з його канонами, як і мода паризьких подіумів.
Я марно шукала відповіді на питання, якою має бути сучасна мода. То, може, тепер варто просто пригадати, що сама я люблю одягати. Ось висять на спинці стільця мої не такі вже й нові джинси. Варто подякувати тим жінкам, які перші наважилися одягти штани. Це немовби відкрило для жінки нові боки життя, дозволило стати більш активною, динамічною. Я сама люблю одягати зручні джинси. Отже, тепер я розумію, що мода повинна створювати зручні речі. Жінка мусить почуватися комфортно, а не так, як почувалася б, будучи затягнутою у щось металево-шкіряне з клаптиками і вервечками. Однак, кожна жінка прагне бути красивою, і, значить, зручні речі мусять бути красивими, якісними, добре пошитими, сучасними, врешті. Крім того, мода повинна враховувати індивідуальність, адже не кожна жінка може собі дозволити міні-спідницю, так само як не кожна красиво виглядатиме в максі!
Отже, роблю висновок про те, що мода має бути різною! Вона має залишати простір для творчості й індивідуальності, а не перетворювати всіх на однакових істот, ніби випущених з одного конвеєра!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Якою має бути сучасна мода? (I в.)