Якою має бути справжня Людина?

МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ

Р. КІПЛІНГ

Якою має бути справжня Людина?

Людство уже не одне тисячоліття хвилюють питання про те, кого можна назвати справжньою Людиною і як нею стати. Питання важкі, але пошуки на них стимулюють особистість до досконалості.

На мою думку, Людиною може називатися лише той, хто за будь-яких ситуацій прагне і вміє залишатися самим собою, йти своїм шляхом, бути вірним своєму вибору, не втрачати почуття гідності, робити добрі справи, не хизуючись цим.

Деякі люди люблять власні недоліки пояснювати недосконалістю

світу. Але ж у кожного з нас завжди є вибір. Слід пам’ятати слова відомого американського письменника О. Генрі: “Треба прагнути бути людиною, незважаючи на всю жорстокість навколишнього світу”.

Ця тема неодноразово порушувалася в літературі. Власне, художня література багато робить для того, щоб виховати із особистості справжню людину. Цікавим є вірш англійського письменника Р. Кіплінга “Якщо…”. Автор поезії розглядає багато морально-етичних проблем і дає поради, як саме слід виховувати особистість. Р. Кіплінг пише:

Як зможеш все віддати без остатку,

Без жалю все поставити

на стіл, –

Програвшися ж, почати бій спочатку,

В мовчанні гордім втрату цю знести.

А ще слід бути порядним і скромним незалежно від посади, яку ти обіймаєш, оптимістом, вперто йти до поставленої мети, не шкодуючи сил і часу.

Хай час біжить! Невтомний біг хвилини

Ущерть наповнить смислом ти зумій!

Тоді я зможу мовить: ти – Людина,

Твоя – Земля і все, що є на ній.

Так, жити за такими нормами дуже важко. Але головне – мати бажання чинити саме так. Тож вибір Залишається за кожним із нас.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 2.75 out of 5)

Якою має бути справжня Людина?