Яким я уявляю собі головного героя “Пісні про Роланда”?

Із історії та літератури ми знаємо багато випадків, коли історична постать етапна героєм епосу, входила в легенди та народні оповідання. Щодо давнього епосу “Пісня про Роланда” описує події VIII сторіччя, найчастіше правдивих історичних документів зберігається дуже мало, а про те, яким був описаний у легендах і історичних поемах герой, ми можемо тільки здогадуватись, уявляючи його. Головний герой “Пісні про Роланда” – постать, що реально існувала, та й до цього твору грунтується на реальних історичних подіях. Образ Роланда увійшов

не тільки у французький епос тих часів, коли мали місце описані події, її багаторазово переосмислювався та доповнювався, обростаючи новими деталями та рисами вдачі.

Відомо, що “Пісня про Роланда” датується XII сторіччям, існували й більш Твори, а найпізніші переспіви нього сюжету було створено аж у XVI ІУІІ сторіччях. Читаючи “Пісню про Роланда”, я подумав, що цей образ недаремно став на стільки популярним. Головною рисою Роланда є відданість, він зображений у контрасті зі зрадником Ганелоном. Чесність і гідність цього героя зробили його узагальненим еталоном середньовічного лицаря. Почуття Роланда,

його думки та дії зумовлені певним внутрішнім кодексом, тож ми можемо сміливо назвати його носієм лицарського кодексу честі. Роланд загинув у битві в Ронсельванській ущелині, захищаючи віру, загинув у битві, як і личить лицареві.

“Пісня про Роланда” описує часи Карла Великого, його війну з маврами. Французи обирають послом графа Ганелона, який зраджує Роланда. У битві Ронсельванській ущелині через перевагу сил супротивника значна частина війська Карла гине, серед загиблих – і Роланд. Образ цього середньовічного лицаря подобається мені тим, що він зображений невідомим автором з усією щирістю, без ідеалізації, але й не схематично. Роланд постає перед нами людиною, яка готова віддати життя за свої ідеї, віру, за власні переконання.

На щастя, минулися часи, коли людина домагалася справедливості зі зброєю в руках. Але не минулися часи, коли гідність і честь цінуються вище за все. Хоча у пізніших творах образ Роланда було переосмислено (провансальські поети додавали до історичного сюжету лінію Кохання Роланда до Анджеліки, дещо гіпертрофуючи сентиментальність та романтичність образу головного героя, – “за законами жанру, так би мовити”), створювались навіть поеми з відверто іронічним пафосом, де образ Роланда зображувався карикатурно, Роланд залишається одним з найяскравіших героїв давнього епосу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Яким я уявляю собі головного героя “Пісні про Роланда”?

Categories: Нові твори

Links