“Які соціальні проблеми порушує автор у творі “П’ятнадцятирічний капітан”

Дуже цікавий і захоплюючий роман авторства француза Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан” зачіпає деякі глобальні соціальні проблеми того часу. Жуль Верн був небайдужий до того, що відбувається у світі, до глобальних проблем людства, які мучили тоді дуже багатьох людей. Він однозначно засуджував ті проблеми і закликав людей подолати свої бажання експлуатації інших і відмовитися від ганебних явищ того часу.

Найбільш огидним явищем того часу автор роману вважав явищ рабства. Так склалося, що за сюжетом роману головний герой Дік

Сенд і його супутники причалили до одного з тодішніх центрів світової работоргівлі – до прибережної африканської держави Ангола. Саме там ці люди не тільки побачили всі ті страхи рабства, а й стали його жертвами. На щастя, в кінцевому результаті їм вдалося врятуватися, але ті проблеми і жахи, через які вони пройшли, можуть вразити кожного читача і показати йому, наскільки страшною проблемою було рабство. Проблема рабства полягала не тільки в работоргівлі самої по собі, але і переслідуванні африканських племен і боротьбою з ними. Неодноразово автор словами своїх героїв виявляє своє крайнє засудження цього
ганебного явища – рабства. Він закликає людей припинити це якомога швидше і з якомога меншими жертвами. Одночасно з проблемою рабства піднімається і соціальна проблема гуманізму. Торговці рабами абсолютно не цінували людське життя зі зрозумілих причин. Для цих безсовісних ділків така ж людина, як і вони самі, була не більш ніж товаром. Смерть або каліцтво людини работорговцям було байдуже, вони просто викидали таку людину, визнаючи непридатними. Втім, всі ці злочинці, так чи інакше, поплатилися за свої жахливі діяння.

Соціальними проблемами, піднятими в романі Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан”, стали проблема рабства, а також проблема гуманізму, пов’язана з проблемою рабства. Величезна кількість прикладів автора про шкоду рабства навряд чи можна порахувати і видати у вигляді списку. Ці приклади мали форми як демонстрації жахів і смертей жертв рабства, так і промов головних героїв роману. На щастя, сучасне суспільство вже встигло забути, що таке рабство. У нашому світі цьому ганебному явищу дійсно немає місця. У сучасному суспільстві люди рівні за законами всіх країн, можуть повноцінно використовувати свої права і радіти життю. Але важливість таких романів, як роман Жуля Верна, вкрай велика. Такі романи застерігають нас від страшних явищ, не дозволяють нам розслабитися і забути те, що було. Пам’ятати це – вкрай важливо, щоб не повторювати помилки минулого і тужити за загиблими людям.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3.00 out of 5)

“Які соціальні проблеми порушує автор у творі “П’ятнадцятирічний капітан”