Як я розумію образ Мавки з драми-феєрії “Лісова пісня”

Леся Українка – видатна українська письменниця: поетеса-лірик, драматург, талановитий прозаїк, також перекладач, літературний критик, музикознавець, історик.

Про життя Лесі Українки писало багато письменників, але найбільшу увагу привертає до себе роман Миколи Олійника “Дочка Прометея”. Найвидатнішим драматичним твором Лесі Українки, справжнім шедевром української і світової літератури стала драма-феєрія “Лісова пісня”.

В п’єсі оспівується духовне багатство рідного народу, стверджується перемога добра і краси

в людському житті. Мавка – найяскравіший персонаж цієї драми. Найголовніша риса її характеру – волелюбність. Воля для Мавки така ж неодмінна умова життя, як прекрасна навколишня природа. Ну, як таки, щоб воля – та пропала? Се так колись і вітер пропаде? –

Відповідає вона Лісовику. Заради коханого вона залишає ліс і йде між люди. Лукаш також покохав Мавку, але його мати була настроєна до неї вороже, і кохання їхнє було коротким. Лукаш, подавшись на умовляння матері, одружується на Килині.

За зраду Лісовик перетворює Лукаша на вовкулаку, а Мавку забирає “Той, що в скалі сидить” – сама смерть.

Та Мавка, маючи в серці “те, що не вмирає”, виривається од нього, аби врятувати коханого… Весна, що настає серед лютої зими, коли Мавка раптом повертається до Лукаша, говорить нам про невмирущість справжнього почуття, попри всі зради і людську невдячність.

Мавка – символ весни і радості, в неї Леся Українка вклала часточку своєї душі, своє розуміння щастя і вірності. її устами поетеса ствердила невмирущу силу мистецтва, незламну віру в його безсмертя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Як я розумію образ Мавки з драми-феєрії “Лісова пісня”