“Як я люблю оці години праці..”
Таємниці Творчості… Розгляньмо деякі фактори, які певним чином впливали на творчість Лесі Українки: оточення, місце, час. різноманітні обставини, що позначилися на її душевному стані, а отже, й на робочому настрої.
У листі до Михайла Павлика поетеса пише, що саме вдома, у Колодяжному, їй працювалося найкраще. Звичні умови власної наймилішої для її серця родини допомагали Лесі Українці: вона не почувалася самотньою, нікому не потрібною. Так, мальовничі краєвиди, доброзичливі, привітні люди, тихий ритм сільського життя, уважне й дбайливе
Була ще одна річ, яка в молоді роки сприяла праці Лесі Українки. Це – звичайний письмовий столик. Його не можливо було замінити, конкурувати з ним не могли навіть кращі столи й інше письмове приладдя. Поетка зазначала, що без письмового стола “…була на чужині, все одно як без рук і пера”.
Здебільшого Леся намагалася управляти своїми емоціями, а надто – негативними. Драматична поема “Одержима”, написана
Часто, ідучи на лоно природи, чи пишучи лист до близької людини, або усамітнюючись, Леся силою волі навіювала творчий настрій. Коли з’являлося натхнення, поетеса намагалася не відволікатись на дріб’язковості, а прагнула до краплини використати приплив творчості. Так, драматична поема “Бояриня” лягла на папір за три дні, а за одинадцять-дванадцять днів – драма-феєрія “Лісова пісня”.
Найкращим часом для праці Леся Українка вважала всесильну володарку ніч, коли годинник вистукував опівніч. Тоді легше творилось. Поетка любила бувати в цей час на самоті, адже, за її словами, саме тоді відбувалася “врочиста одправа”. Диктувати свої Твори під час хвороби, коли сама писати не могла, у неї не виходило А переписувати свої твори начисто для Лесі було навіть важче, ніж складання нових.