Характеристика образу Галілея за драмою Б. Брехта “Життя Галілея”
Галілео Галілей – італійський вчений доби Відродження, що підтвердив геліоцентричну теорію світобудови. Його історією життя зацікавився відомий німецький письменник Бертольд Брехт і згодом написав драму “Життя Галілея”. Герой належить до неоднозначних образів в літературі. Читач бачить його як у миті геніальних наукових відкриттів, так і у миті моральної слабкості.
Галілей має чималий талант до наук, але постійно перебуває у бідності. Його відкриття виявляються нікому не потрібними, адже не мають практичної користі. Одного
Герой має двох учнів. Перший – Андреа Сарті, син економки, був дуже здібним. Другий – Людовіко Марсілі – багатий, але слабкий до наук. На початку твору Галілей цікавим способом доводить Андреа, що Земля рухається. Він садовить учня на стілець і переміщає його по кімнаті – таким чином Андреа сам не рухаючись все ж перебуває у русі. Отже, Галілей не просто геніальний учений, але й талановитий вчитель, який здатен теорію донести в цікавий експериментальний
Галілей багато часу проводив за дослідами неба через телескоп. Зрештою він дістав докази, що підтверджують теорію Коперника про геліоцентричну систему. Герой надзвичайно схвильований від свого відкриття, адже розуміє, що воно здатне перевернути всі традиційні уявлення про світобудову. Але церква не сприймає ідеї Галілея. Тому згодом йому погрожують інквізицією.
Під час чуми, яка охоплює місто, Галілео залишається в своєму домі, бо не може покинути своїх книг. Це характеризує героя, як надзвичайно відданого своїй справі. Коли чума відступає, мешканці влаштовують карнавал, на якому всі в масках, окрім Галілея. Так символічно автор підкреслює його чесність.
Героя не змусила відступити від своїх поглядів навіть чума, але морально надломила інквізиція. Отці церкви продемонстрували йому знаряддя тортур, які чекатимуть на нього в разі непокори. Галілей привселюдно відмовився від свого вчення. Такий вчинок не зрозумів його учень Андреа. Він вважав, що вчитель зрадив науку.
Поселили Галілея в монастирі, де він постійно був під наглядом ченців. Через багато років до нього приїхав Андреа, який так і не пробачив вчителя. Але потайки Галілей передає йому зошит, до якого він весь цей час продовжував записувати свої ідеї. Отже, насправді вчений так і не здався! Учень недооцінив свого вчителя.