Характеристика образу Акакія Акакійовича в повісті М. Гоголя “Шинель”
Головний герой повісті Миколи Гоголя “Шинель” – типовий образ “маленької людини” в літературі. Його життя – це сіре існування людини, яка ні до чого не прагне, яка не вміє себе захистити від несправедливості.
Ім’я героя носить символічний зміст. Акакій перекладається як “незлобливий”. Те, що він Акакій Акакійович, – означає максимальну незлобливість, сумирність. Прізвище Башмачкін натякає на просте походження героя.
Зовнішність героя непримітна, без цікавих ознак. Він низенький на зріст, трохи рябий, трохи
Акакій працює дрібним чиновником – переписує документи. Кар’єрне зростання його не цікавить.
Маленька посада цілком влаштовує героя. І хоча робота незначна, але він дуже старанно її виконує: переписує папери гарним почерком, не допускає помилок. Колеги ставляться до Акакія зневажливо, часто ображають. Башмачкін майже ніколи не чинить їм опору, лише зрідка тихенько просить не чіпати його. І це ледь чутне благання нагадує світові, що і “маленькі люди” такі ж представники суспільства, як і всі.
Сфера інтересів Акакія Акакійовича дуже обмежена. Робота – це
В кінці твору з’являються романтичні елементи. Привид, який мститься за ображеного всіма Акакія.
Микола Гоголь іронічно зображує свого героя. У багато чом він винен сам, адже не відстоює власну думку, не має високих поривань. Але Акакій Акакійович Башмачкін теж людина, хоч і “маленька”, і тому також має права.