“У чому полягає трагедія Акакія Акакійовича?”

Завжди шкода спостерігати за історією герою твору, чия доля складається не найкращим чином. Наприклад, в якості такого героя можна з упевненістю уявити Акакія Акакійовича Башмачкіна, головну дійову особу твору Миколи Гоголя під назвою “Шинель”. Безумовно, цей герой викликає співчуття, адже він явно не заслуговував життя, яке мав і такої смерті, яка його настигла. Втім, просто так і випадково в нашому житті нічого не буває, а тому необхідно ретельно розібратися, в чому саме полягає трагедія Акакія Акакійовича.

Аналіз цього героя не вимагає

великих зусиль, адже особливості його характеру і так стають зрозумілими з перших сторінок творів. Акакій Башмачкін є досить невпевненим у собі чоловіком, який сильно звик не тільки до своєї роботи, але і до власного начальства в цілому, а тому не сильно напружується під час роботи. Цілком можна сказати, що це людина, за великим рахунком, без цілей і життєвого призначення, у нього немає сім’ї, живе він один тощо. Втім, якась мета в житті цієї людини з’явилася, вона була чисто умовною з точки зору всіх інших людей, але для самого Акакія Башмачкіна вона, звичайно, була дуже важливою. Головний герой цього твору

Гоголя хотів купити собі шинель. Для цього він дуже довго обмежував себе багато в чому, збирав гроші. В кінцевому підсумку, шинель йому таки пошили, і він її придбав. Втім, довго радіти і насолоджуватися обновкою Акакію Башмачкіну призначено не було, вже незабаром, а саме в ту ж ніч, шинель з нього зняли злочинці.

Але чи можна називати головною трагедією героя те, що з нього ось так запросто зняли дорогу річ? Я в цьому не впевнений. Справа в тому, що Акакій Башмачкін вже давно відчував, як до нього ставиться суспільство. Зайвий раз у цьому він зміг переконатися, коли зробив спробу відновити свої права і повернути вкрадену річ. Для цього він звертався як в правоохоронні органи, так і до своїх впливових знайомих. Але скрізь він отримав відмову. Саме це, на мою думку, і стало останньою краплею. Акакій Башмачкін ніколи нікому не зробив нічого поганого. Так, корисним суспільству він не був, але ж і зла не робив, а тому мусив мати можливість відновити справедливість. Відчуття своєї повної безпорадності, безглуздя й марності і стало головною причиною того, що Акакій Башмачкін незабаром після всіх цих подій захворів і помер. Я думаю, що саме в цьому і полягає жахлива трагедія головного героя цього дивного твору авторства Миколи Гоголя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


“У чому полягає трагедія Акакія Акакійовича?”

Categories: Твори на задані теми

Links