Всі ми знайомі з таким поняттям, як сила

Сила може бути фізичною, вона визначає рівень фізичної підготовки кожного з нас. Але окрім сили фізичною, існують інші поняття, як сила характеру, сила духу, сила волі та інші. і Сила – з цим маленьким словом пов’язана безліч чеснот і пороків, помилок і істин, радощів і бід. З одного боку, сила породжує пошану, владу, відчуття власної гідності. Але, з іншої – владу, що спирається на грубу силу, люди ненавидять, пошана тих, що оточують легко переходить в лестощі або заздрість, відчуття власної гідності обертається себелюбством і чванливістю.

Пригадаєте,

як захоплювали нас герої казок Ілля Муромець, ЛюдинаТора, богатирі. Крім незвичайної сили вони володіли і незвичайною добротою. Без коливань силачі вставали на захист рідного міста, відстоювали спокій і щастя людей, боролися із Злом в ім’я Добра. Ми зростаємо, дорослішаємо і бачимо життя, на жаль, не казковою, а такий, яка вона є. Рейнжери, які крушат все підряд, не замислюючись, готові накинутися на будь-якого, хто ним не до вподоби. Вони чваняться своєю силою, але це сила м’язів – і не більш. їх сила так само сліпа і жорстока, як та, що проводить в надрах Землі тектонічні зрушення, піднімає величезні

хвилі в океані. Сили стихії позбавлені людського сенсу, вони нелюдяні. Але людина на те і має розум, щоб олюднити свою силу, одухотворити її ідеєю Добра, Справедливості, Великодушності.

Великодушність часто плутають з поблажливістю. Але сенс цих слів не однаковий. Я поблажливий. Значить, я опустився на рівень іншої людини, яку виділив я розряд “нижчих” в порівнянні зі мною, залежних від мене, збиткових. Я сильний, великий, зглянувся до нього, і я демонструю свою милість. Я великодушний. Значить, я дбайливо піднімаю людину на свій рівень, нами гаюся поглянути на світ його очима, тому що я поважаю його. Я ділюся з ним тим, що у мене є, і роблю це таємно від усіх, ненав’язливо і непомітно. Поблажливість – одинична, одномоментна дія: зарозуміло зглянувшись, отримати подяку за надане заступництво і тут же викреслити з пам’яті цю людину. Великодушність – це властивість людини, вона або є, або її немає.

Ви, напевно, выдчували на собі і поблажливість, і великодушність. Поблажливість, проявлена до людини, часто принижує його. Великодушність прославляє. Чи зуміємо ми відгукнутися душею? Відгукнемося – і самі як би чистіше станемо. Ось і виходить, що життєва наша сила в нас самих, а все, що навколо – це всього лише картинки з вулиці. Адже кожен інструмент по-своєму звучить, і у людини в душі є такі струни, яким завжди треба дозволяти звучати. Ми люди, а значить, уміємо співчувати, відгукуватися. Давайте будемо великодушними! Великодушність одухотворює силу, робить її доброю, людяною, привабливою. Сила без великодушності потворна. Пам’ятаєте, професор Моріарті у Кована Дойла не викликає симпатії, тому що сила, його, пронизана ненавистю, спрямована на зло, яке обертається у результаті проти самого Моріарті.

Сила і великодушність тісно пов’язані між собою. У скрутну хвилину, в екстремальній ситуації люди тягнутися до сильного за підтримкою, сподіваючись знайти в ньому опору. Але сильний від цього нічого не втрачає, адже великодушність робить людину ще сильнішою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Всі ми знайомі з таким поняттям, як сила

Categories: Твори на задані теми

Links